SuperCycling.cz

Španělský veterán Rodríguez chytil letos druhou mízu

2. 4. 2014, 12:54

Téměř pětatřicetiletý Joaquim Rodríguez všem ukázal, že do starého železa rozhodně nepatří. Populární Purito vyhrál podruhé v kariéře etapák Kolem Katalánska. Od jeho prvního triumfu na domácí půdě uplynuly čtyři roky.

Lídr ruské formace stáje Kaťuša ovládl závod WorldTour o pouhé čtyři vteřiny před krajanem Albertem Contadorem, třetí byl Američan Tejay van Garderen.

„Letošní vítězství bylo těžší než to první v roce 2010. Hlavně kvůli počasí,“ narážel Rodríguez na sníh, mlhu a chlad při těžkých horských etapách.

Katalánska se zúčastnila řada hvězd, kromě zmíněných borců nechyběli loňský vítěz Tour Froome, Quintana a mnozí další. „Nevím, jestli se z toho vítězství dá něco usuzovat. Každý jsme v jiné fázi sezóny,“ přiznal.

contador

Rodríguez, Contador, Froome. Tři největší hvězdy závodu.

Třetí muž loňské Tour se letos chystá na Giro a pak na Vueltu. „Katalánsko bylo prvním cílem sezóny, teď bych rád něco ukázal na ardenských klasikách a pak přijde Giro,“ řekl lídr Kaťuši. „Chtěl bych zopakovat sezónu 2012, kdy jsem měl na Giru skvělou formu,“ vracel se k závodu, kde skončil druhý za Hesjedalem. „Pak se budu chystat směrem k Vueltě, která bude skvělá. Měli by tam startovat Contador, Froome, Valverde, Quintana, takže to budou krásné souboje,“ zasnil se Rodríguez.

Sám sebe jako závodníka vidím tak do devětatřiceti. Joaquim Rodríguez, cyklista stáje Kaťuša

I když brzy oslaví 35. narozeniny, rozhodně se na cyklistický důchod necítí. „Letos mi přijde, že jsem chytil druhou mízu. Cítím se silnější než v předchozích letech. Když byl v minulosti dojezd na dlouhý kopec, často mi něco chybělo. Teď je to daleko lepší,“ uvedl Purito.

Letos absolvuje už svou 14. profesionální sezónu, smlouvu s Kaťušou má do konce roku 2015. „Nemyslím si, že by pak moje kariéra skončila. Sám sebe jako závodníka vidím tak do 39,“ prozradil. „Dokud se budu cítit dobře, nevidím důvod končit. Ale když to nepůjde, nebudu se trápit. Tohle poznám sám,“ tvrdí španělský závodník.

Konečné pořadí:

1. Joaquim Rodríguez (Šp./Kaťuša) 29:41:34 hod.

2. Alberto Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) +4 s

3. Tejay van Garderen (USA/BMC) +7

4. Romain Bardet (Fr./AG2R) 

5. Nairo Quintana (Kol./Movistar) oba +10

6. Chris Froome (Brit./Sky) +17

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.