SuperCycling.cz

Smůla Cancellary! Při pádu si zlomil dva obratle

27. 3. 2015, 22:20

Švýcar Fabian Cancellara z týmu Trek Factory Racing si při klasice E3 Harelbeke přivodil při pádu zlomeninu dvou obratlů v dolní části zad a zranění ho vyřadí ze zbývajících kostkových klasik, kde patřil k velkým favoritům.

Cancellara to po pádu ještě chvíli zkusil, ale brzy své snažení kvůli bolesti vzdal.

Cancellara to po pádu ještě chvíli zkusil, ale brzy své snažení kvůli bolesti vzdal.

Zranění si přivodil na oblíbené klasice, kterou v minulosti třikrát vyhrál. Spadl už zhruba po 40 kilometrech závodu na kostkách ve sjezdu z Haaghoeku spolu s řadou dalších závodníků. V tu chvíli to kolem trati vypadalo jak na bojišti, protože někteří leželi zdecimovaní na zemi, jiní sotva vstávali.

Cancellara přesto po chvíli nasedl s bolestivou grimasou na kolo, ale po pár kilometrech své snažení vzdal. „Všechno se seběhlo strašně rychle. Někdo přede mnou šel na brzdy a nebyla možnost se tomu vyhnout. Vzal jsem ho napřímo a letěl jsem přes několik závodníků. Spadl jsem na jejich kola. Dopad byl hodně tvrdý a cítil jsem bolest skoro všude,“ popisoval Cancellara.

snimek cancellara

„Díky nějakému instinktu jsem sedl znovu na kolo, ale bolela mě záda, žebra i levé zápěstí. Cítil jsem, že je to vážné. Musel jsem pak zastavit, bolest byla opravdu silná. Jeli jsme do nemocnice na rentgen a tam se potvrdily moje obavy,“ líčil švýcarský cyklista.

Vyšetření ukázalo dvě zlomeniny obratlů v dolní části zad. Sice není nutná operace, ale že by se Cancellara stihl dát do pořádku na Flandry či Roubaix, to je vyloučeno. „Nedá se s tím nic dělat. Žádná sádra, žádná operace, jenom přetrpět ostrou bolest.“

fabijan dvojke

Lídr Treku musí oželet start ve Flandrech i na Roubaix. Oba monumenty vyhrál už třikrát a i letos patřil k největším favoritům. „Jsou věci, které se ve sportu stávají, a vy je nemůžete ovlivnit. Všichni víme, jak je pro nás Fabian důležitý, takže je to pro nás těžká rána,“ přiznal generální manažer týmu Luca Guercilena.

Kromě Cancellary dnes spadli i další specialisté na klasiky jako Boom, van Avermaet, Degenkolb a mnozí další. Nikdo však neskončil tak špatně, jako Švýcar z Treku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.