SuperCycling.cz

Sky první v časovce týmů a Kwiatkowski znovu vede

7. 6. 2018, 06:53

Tým Sky ovládl suverénně týmovou časovku na 35 km, kterou byla 3. etapa Critérium du Dauphiné. A Polák Michal Kwiatkowski navlékl znovu dres lídra, který měl už po prologu, ale po 2. etapě mu ho sebral Daryl Impey.

skyjedetttdaup

Sky na rovinaté trati jednoznačně dominoval, na druhý BMC najel 37 vteřin, třetí tým Lotto Soudal ztratil 52 vteřin. Mitchelton-Scott se žlutým Impeyem zaostal o 56 sekund.

Sky měl v sestavě mj. Moscona, Kwiatkowského a Castrovieja, kteří jsou mistry svých zemí v časovce. K nim dalšího excelentního časovkáře Thomase a tempaře Rowa, Geoghegana Harta a van Baarleho.

nabednskyskw

„Jsem moc šťastný,“ řekl Kwiatkowski. „V úterní etapě jsem spadl, ale nic se mi nestalo a v časovce to vůbec nebylo znát. Jestli jsem tady chtěl nějakou etapu obzvlášť vyhrát, byla to právě týmová časovka,“ přiznal polský cyklista. „Zajeli jsme to excelentně,“ dodal.

Před nájezdem do hor to má Sky skvěle rozjeté. Další favorité na lídry britské formace ztrácejí. Bob Jungels (Quick-Step Floors) zaostává za polským lídrem o 1:08 min., Adam Yates (Mitchelton-Scott) ztrácí 1:17, Romain Bardet (AG2R) 1:52, Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) 2:28, Dan Martin (UAE Team Emirates) už 2:57.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.