Sky ovládl o 63 setin týmovou časovku Kolem Romandie

28. 4. 2015, 21:28

O pouhých 63 setin vyhrála sestava Sky s lídrem Chrisem Froomem týmovou časovku na 19,2 km, kterou začal 69. ročník závodu Kolem Romandie. Těsně druhý skončil tým Orica-GreenEDGE, třetí místo brala Kaťuša. Žlutý dres lídra oblékl Geraint Thomas.

casovka-sky-romandy

Tým Sky si spravil chuť po Trentinu, kde v týmové časovce skončil těsně druhý za formací Bora-Argon 18. Jen o 11 setin. „Tak je hezké si to teď užít opačně,“ přiznal Thomas, jenž ze sestavy Sky proťal cíl jako první.

„Týmová časovka je vždycky prestižní záležitost. Snažíme se neustále zlepšovat, a proto vítězství hodně těší,“ řekl velšský cyklista. „Chtěli jsme jet co nejrychleji a vyhrát etapu. Nejen kvůli žlutému dresu, ale i pro morálku,“ dodal Thomas.

thomas ve zlutaku

Lídr závodu Geraint Thomas.

Až čtvrté místo obsadil tým Etixx-Quick Step v sestavě s excelentními časovkáři Martinem a Uránem, za Sky zaostali borci belgické stáje o 14 vteřin. Z favoritů na celkové pořadí dopadl nejhůře Kolumbijec Nairo Quintana. Movistaru časovka nevyšla, ztratil 40 vteřin a skončil až desátý.