SuperCycling.cz

Skvělý Sagan! Vyhrál etapu a vede Tour Down Under

19. 1. 2018, 10:16

Peter Sagan předvedl ve 4. etapě Tour Down Under skvělý výkon. Po 128 kilometrech vyhrál sprint vedoucí skupiny 35 závodníků, v níž byl z elitních sprinterů sám. A po etapě oblékl slovenský cyklista stáje Bora-Hansgrohe oranžový dres lídra!

gantodokrado

„I přes to velké horko jsem se cítil dobře. V kopci jsem dokázal zůstat se skupinou nejlepších a pak jsem ve správnou chvíli dokázal zaútočit," líčil Sagan.

"Jsem šťastný, že to vyšlo až takhle. První etapové vítězství v sezóně je skvělé. Myslím, že spokojeni jsou i organizátoři, protože zatím každou etapu vyhrál někdo jiný,“ dodal vítěz etapy.

sspurtdokop

V průběžném pořadí vede o 2 vteřiny před Darelem Impeyem (Mitchelton-Scott), třetí je Saganův australský stájový kolega Jay McCarthy, jenž byl vloni celkově třetí. „Už zítra je na programu královská etapa, během níž závodníci budou muset dvakrát zdolat stoupání na Willunga Hill.

„To bude zase úplně jiný příběh,“ brzdil Sagan euforii euforii novinářů, když se ho ptali, zda nebude bojovat o celkové vítězství. „Všichni víme, proč jsme tady. Naším lídrem je Jay McCarthy. Pro něj je to velký závod, navíc doma. Budeme se snažit pro něj odvést co nejlepší práci,“ prozradil slovenský mistr světa.

gan nabednnior

Haas: V takovém vedru

bychom neměli závodit

Čtvrtá etapa se opět jela za úmorného horka. „V takovém vedru jsem možná ještě nikdy nezávodil,“ přiznal Sagan v cíli. Teploty se totiž druhý den po sobě vyšplhaly přes 40 stupňů. „Myslím, že bychom v takových podmínkách vůbec neměli závodit. Je to nebezpečné,“ řekl Australan Nathan Haas z Kaťuši, který patřil do širšího okruhu favoritů, ale ztratil 54 vteřin.

pijepet

„Klobouk dolů před těmi, kteří nic neztratili, ale já vůbec nevěděl, co se se mnou děje. V jednu chvíli jsem při stoupání ani netušil, kde jsem. Bylo to šílené,“ dodal vloni celkově čtvrtý Haas.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.