SuperCycling.cz

Skvělý Hirt vyhrál v Rakousku královskou etapu

6. 7. 2016, 22:20

Jan Hirt zazářil na závodě Kolem Rakouska, když vyhrál královskou čtvrtou etapu a oblékl dres lídra. Cyklista polské formace CCC Sprandi Polkowice má na čele náskok 1:17 min. a má našlápnuto k životnímu výsledku.

hirt-a-kral

„Včera jsem v etapě, která mi neseděla, moc neztratil a byl jsem v dobré pozici, abych se o něco v pořadí pokusil,“ prozradil Hirt, jenž před dnešní etapou s cílem na stěně Edelweissspitze v nadmořské výšce 2554 metrů figuroval na průběžném šestém místě.

V cílovém stoupání s ním vydržel v závěru jen Španěl David Belda, ale asi 1,5 km před páskou už nestačil ani on a do cíle přijel se ztrátou 43 sekund.

„Všechno šlo podle plánu. Měl jsem výborné nohy a kluci z týmu odvedli skvělou práci. Plán byl poprvé zaútočit asi 7 kilometrů před cílem, abychom to všem udělali co nejtěžší,“ líčil český cyklista.

„Teď mám za cíl udržet dres lídra až do cíle. Sice to nebude lehké, ale mám slušný náskok, skvělý tým a věřím, že můžeme odvézt vítězství domů,“ řekl Hirt. „Zítra je další těžká etapa s cílem na kopci, a když to jen trochu půjde, rád bych se porval o další vítězství,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.