SuperCycling.cz

Skvělý Štybar: vyhrál etapu a vede Tirreno!

10. 3. 2016, 20:01

Tak tomu se říká mistrovský tah. Před startem závodu Tirreno-Adriatico řekl Zdeněk Štybar: „Měla by mi sedět hlavně druhá etapa, na tu se zkusím zaměřit. Formu snad mám, tak uvidím, jak se budu cítit.“ Dva dny poté cyklista Etixx-Quick Step druhou etapu po famózním výkonu vyhrává a stává se lídrem závodu...

styby-vyhrava-tirr-1

Štybar si útok naplánoval na závěr etapy. Na tvorbě její trasy se podílel dvojnásobný mistr světa Paolo Bettini, který kousek od cíle bydlí. Na závěr čekal cyklisty kopec Cerreto dlouhý 6,4 km. Průměrný sklon měl 4,2%, ale v jednu chvíli to byla osmnáctiprocentní stojka.

A necelé tři kilometry před cílem atakoval Štybar. Byl to závěr, který mu perfektně seděl. Po zdolání vrcholu následoval technický sjezd a dojezd do cíle s řadou zatáček. Posledních 250 metrů bylo zase do mírného kopce.

styby se sampus tirous

Štybar získal při nástupu k dobru několik desítek metrů, a i když po něm šli vlčáci kalibru Sagana, Nibaliho, van Avaermaeta či Valverdeho, Čech v dresu Etixx-Quick Step těsný náskok udržel. Po sobotním druhém místě na Strade Bianche slavil dnes první vítězství v sezóně.

„Měl jsem přesně naplánované, kde zaútočím. Nejlepším místem byla právě nejprudší část toho kopce. Už jsme se o tom dojezdu bavili se sportovním ředitelem Davidem Bramatim před více než dvěma týdny,“ prozradil Štybar.

„Závěr byl hodně technický. Měl jsem svůj plán a šel jsem do toho. Věděl jsem, že mám šanci. Je to nádherný pocit. Na Strade Bianche jsem byl těsně druhý, v týmové časovce tady na Tirrenu jsme byli druzí o dvě vteřiny, a teď konečně přišlo vítězství,“ uvedl Štybar.

styby bedna tir 2

Se svou formou je hodně spokojen. „Tvrdě jsem dřel, abych se na současnou úroveň dostal. Tirrenem mi začíná blok klíčových závodů a věřím, že budu jejich důležitým protagonistou,“ řekl český cyklista.

Velmi dobře si vedl i další Čech Roman Kreuziger (Tinkoff), který přijel do cíle ve vedoucí skupině čítající 36 lidí a byl klasifikován na 14. místě s vteřinovým odstupem, stejně jako většina dalších favoritů.

Štybar se stal novým lídrem závodu, v průběžném pořadí vede o 9 vteřin před druhým van Avermaetem. „Rád bych modrý dres udržel až do konce, ale vím, že to bude moc těžké. Nedělní etapa s cílem na Monte San Vicino je strašně náročná, ale budu bojovat. A když mi to nepůjde, máme tady Gianlucu Brambillu, který je ve skvělé formě a klidně může v této etapě bojovat on vítězství,“ dodal český cyklista.

adous deodieod

¨

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.