SuperCycling.cz

Skvělý Štybar. O druhé místo ho připravilo auto v cíli

15. 2. 2015, 13:06

Přestože před startem tvrdil, že úvodní starty bere hlavně na rozjetí, zazářil Zdeněk Štybar hned v prvním závodě sezóny. Na jednorázovce Kolem Murcie obsadil cyklista stáje Etixx-Quick Step třetí příčku a to ho ještě o druhé místo připravilo jedno z doprovodných vozidel, které zůstalo nepochopitelně stát těsně před cílem.

stybys-murcia

„Cíl byl na dvoukilometrovém kopci a věřil jsem, že bych mohl druhé místo urvat, jenže těsně před páskou parkovalo auto! Radši jsem neriskoval. Jsem šťastný, že jsem nespadl. Třetí místo je na začátek hodně dobré,“ řekl Štybar.

Vítězství vybojoval díky úspěšnému ataku 50 km před cílem Estonec Taaramäe z Astany. Do cíle přijel s náskokem 10 vteřin. Štybar bojoval o druhé místo s Nizozemcem Mollemou, jenže pořadatelé totálně nezvládli dojezd. Když do cíle přijížděla skupina, na jejímž čele byli Štybar s Mollemou, zůstalo tam stát jedno doprovodné auto. Český cyklista se mu sotva vyhnul, ale musel hodně zbrzdit. V cíli pak bezmocně rozhodil rukou.

Z celkového pohledu však byl s umístěním na pódiu hodně spokojen. „Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat, protože jsem dlouho nezávodil. Asi 50 kilometrů před cílem byl dlouhý patnáctikilometrový kopec, který pro mě zrovna není ideální, ale dokázal jsem držet kontakt s nejlepšími a nahoře nás vpředu vydrželo jen dvacet,“ těšilo Štybara.

Na vrcholu odjel Taaramäe a jeho atak slavil úspěch. „Byl opravdu silný. Přestože foukal silný vítr, dokázal na nás sám najet přes dvě minuty. I když jsme ho pak sjížděli, nějaký náskok udržel, takže to z našeho pohledu byl jen boj o druhé místo,“ dodal cyklista stáje Etixx-Quick Step, jehož dnes čeká další španělská jednorázovka, Clasica de Almeria.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.