SuperCycling.cz

Skvělý Petr Vakoč! Dojel sedmý po boku favoritů!

11. 6. 2019, 06:08

Petr Vakoč si může nyní definitivně říci, že je po loňské nucené dlouhé pauze kvůli těžkému zranění zpátky. Ve druhé etapě Critérium du Dauphiné totiž skončil sedmý, když do cíle přijel s největšími favority na celkové pořadí!

petrvakcdau

Vítězem etapy dlouhé 180 km se stal Belgičan Dylan Teuns, který ve spurtu dvou uprchlíků udolal Francouze Guillaumea Martina. Za nimi přijela s odstupem 13 sekund devítičlenná skupina velkých favoritů. Posuďte sami: Fuglsang, Pinot, Woods, Lucenko, Quintana, Poels, A. Yates, Froome a s nimi... Petr Vakoč! A s odstupem další půl minuty zaostali třeba Bardet, D. Martin nebo Porte.

Petr nechyběl v klíčovém momentu, kdy odjela zhruba 30 km před cílem silná skupina. Etapa to byla pořád nahoru dolů a až v závěrečném stoupání atakovala z čela dvojice Teuns, Martin, kteří si to nakonec rozdali o prvenství.

„Byl to parádní den. Závěr etapy jsem trávil ve společností lídrů pro Tour de France. Je to pro mě nová zkušenost. Skvělý zážitek a první umístění v top ten po zranění, přitom v takové společnosti,“ jásal Vakoč.

Když peloton zlikvidoval únik dne, přišel v mlze a chladném počasí další atak skupinky, kde byl Vakoč, jeho stájový kolega z Deceuninck-Quick Step Gilbert, Lucenko, Teuns nebo G. Martin. V posledním kopci nastoupili poslední dva jmenovaní, ale Vakoč se držel statečně a do cíle přijel s největšími favority, kteří se tam zezadu dotáhli.

„Snažil jsem se pošetřit síly na závěrečný sprint, abych měl šanci na dobrý výsledek, ale nechal jsem se tam trochu zavřít a bylo z toho sedmé místo. Ale i tak je to výborné a těší mě hlavně ten výkon, který podle mě byl jeden z nejlepších za celou kariéry,“ prohlásil Petr.

„Prodal jsem formu, která mu určitě stoupající tendenci. Cítil jsem se hodně silný. Byl jsem v top 10 jediný nevrchař. Naprosto skvělá zkušenost, hrozně jsem si to užil. Jen mě mrzí, že jsme nedojeli ty dva uprchlíky. Ale i tak jsem moc spokojen,“ líčil Vakoč.

„Byla to pro mě možná jediná šance zabojovat a o skvělý výsledek, protože ty následující etapy budou buď rovinaté, nebo přetěžké horské. Takže jsem do toho dal všechno a překonal jsem sám sebe, protože jsem měl několik krizí. Posledních deset kilometrů mě chytaly křeče, ale jsem rád, že jsem tam uvisel,“ radoval se Petr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.