SuperCycling.cz

Skvělý Kreuziger! Na Amstelu nestačil jen na Valgrena!

15. 4. 2018, 20:17

Roman Kreuziger zajel na svém oblíbeném závodě nejlepší výsledek dosavadní sezóny. Na klasice Amstel Gold Race, kterou v roce 2013 vyhrál, skončil dnes po skvělém výkonu těsně druhý. V závěru nestačil ve spurtu vedoucí dvojice na Dána Michaela Valgrena z Astany.

bedynkaamatsle

Český cyklista stáje Mitchelton-Scott byl v 53. ročníku 263 km dlouhého závodu u všeho podstatného. A ukázal fantastickou formu. „Odjel jsem s Gasparottem, ale foukal poměrně silný protivítr, a tak se na nás dotáhla skupinka s Valverdem nebo Saganem,“ popisoval Kreuziger.

V rozhodující fázi závodu na čele šlapalo 8 lidí. Kromě Kreuzigera ještě Valverde, Sagan, Gasparotto, Wellens, Valgren, Fuglsang a Alaphilippe. S blížícím se cílem se taktizovalo. Nikdo nechtěl moc jet, což vyhovovalo Saganovi, který by asi ve spurtu vyhrál, soupeřem by mu byl hlavně Valverde.

Hodně aktivní byl Valgren. Jeho první nástup pokryl Sagan a 2 km před cílem za to vzal 26letý Dán znovu. Jediný, kdo ho dostihl, byl Kreuziger. „Když Valgren nastoupil, chvíli jsem zaváhal, ale naštěstí jsem k němu ještě dokázal doskočit,“ popsal Kreuziger klíčový okamžik.

valgreenvyhravaams

Oba se poctivě střídali a vzadu se nejelo. Ze skupinky vyrazil jen Gasparotto, ale bral jen třetí místo, na vedoucí dvojici už to nedalo. „Když jsem se podíval dozadu, vyhodnotil jsem to tak, že když nebudu tahat, tak k nám někdo doskočí. Naším cílem bylo mít někoho na pódiu. Jinak bych skončil pátý nebo šestý,“ prozrazoval český závodník.

To, že rozhodně není žádný rychlík, se dobře ví. A Valgren byl prostě v posledních metrech silnější. Slavil životní vítězství, po druhém místě z roku 2016 vystoupil nyní na nejvyšší stupeň. A Kreuziger vybojoval velmi cenné druhé místo.

„Je sice mrzuté nevyhrát, ale dneska jsem s druhým místem spokojený. Klobouk dolů před Valgrenem. Jel i kostkové klasiky a má výbornou sezónu. Já se těším na další závody, forma je dobrá,“ dodal Kreuziger.  Už ve středu pojede Valonský šíp a v neděli oblíbený Lutych.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.