SuperCycling.cz

Skvělý Hirt dojel šestý, Špilak oblékl žlutý dres

16. 6. 2017, 21:43

Sedmá etapa závodu Kolem Švýcarska končila na nejvyšším bodě v historii profesionálních závodů - měla cíl v nadmořské výšce 2780 metrů. A hodně dobrý výkon v ní předvedl Jan Hirt, kterému se při dojezdu do Söldenu vždy daří. Minulé dva roky tam skončil pokaždé v top 10 (7. a 10.), dnes si při dojezdu na ledovec Tiefenbach svou bilanci ještě vylepšil.

irtje7swiss

Do cíle dorazil na šestém místě s mankem 1:07 min. na vítěze, kterým byl Simon Špilak z Kaťuši. Tenhle třicetiletý Slovinec byl nejsilnější v závěrečném 16kilometrovém stoupání. Jeho stájoví kolegové rozjeli pekelné tempo hned na začátku kopce a Špilak měl dost sil, aby z vedoucí skupiny ještě nastoupil.

Své několikakilometrové sólo dotáhl do vítězného konce. „Závěr včerejší etapy mi moc nevyšel, ale dokázal jsem minimalizovat ztráty. Dnes to bylo úplně jiné. Tým pro mě odvedl fantastickou práci a já to dokázal zúročit ve vítězství,“ prozradil Špilak.

spiluous

Po etapě oblékl žlutý dres lídra. Stávající majitel žlutého dresu, Ital Domenico Pozzovivo z AG2R, si vybral horší den a na 12. místě ztratil 2:40 min.

Špilak se stal už šestým lídrem letošního ročníku, ale má hodně dobře nakročeno k obhajobě celkového prvenství z roku 2015. „Zítřejší etapa je spíš takové kritérium. Závěrečné časovky se rozhodně nebojím, věřím si,“ dodal slovinský lídr.

Na druhého Carusa z BMC má k dobru 52 vteřin a vzhledem ke svým časovkářským kvalitám je velmi pravděpodobné, že tohle už nepustí.

V etapě si hodně slušně vedl i Ondřej Cink (Bahrain Merida), jenž skončil 21. se ztrátou 5 minut a průběžně mu patří 19. místo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.