SuperCycling.cz

Sezóna 2019 naplno startuje. Impey chce měnit historii

13. 1. 2019, 21:03

Tour Down Under, tradiční australský otvírák nové sezóny, je tu. První worldtourový závod roku 2019 startuje už v úterý. A bude se určitě na co dívat.

derylvnovemm

Jména jako Richie Porte, Peter Sagan, Domenico Pozzovivo, Wout Poels, Robert Gesink, Michael Woods, Caleb Ewan, Elia Viviani a v neposlední řadě obhájce prvenství Daryl Impey, slibují velkou kvalitu.

Právě Jihoafričan Impey povede australský tým Mitchelton-Scott, v jehož dresu pojede i čerstvý šampión Austrálie v časovce Luke Durbridge. A zkušený borec, který v prosinci oslavil už 34. narozeniny, by se ve dvacetileté historii závodu stal rád prvním, komu se podaří vítězství obhájit.

„Je to velké lákadlo,“ řekl Impey. „Ale jde o první závod sezóny a těžko můžu dělat dopředu nějaké velké plány. Den po dni uvidím, jak na tom jsem já a hlavně soupeři,“ přiznal.

„Měl jsem podobnou přípravu jako vloni, všechno proběhlo bez komplikací, tak doufám, že se to znovu vyplatí. Hlavní změnou pro nás je, že nemáme Caleba (Ewana), takže se nemusíme koncentrovat na rozjíždění spurtů a já můžu trochu šetřit energii pro svoje cíle,“ prohlásil Impey.

Právě 24letý australský rychlík Caleb Ewan přestoupil před sezónou do stáje Lotto Soudal a formu ukázal už dnes na kritériu v Adelaide Down Under Classic, kde porazil Sagana.

khaleeb

„Jsem spokojený se svou formou, lepší start v novém týmu jsem si snad nemohl přát. Určitě nám to dodá sebevědomí. Vlastně poprvé jsme v závodě s klukama dělali sprinterský vlak a fungovalo to výborně,“ řekl Ewan, který na Tour Down Under vyhrál dosud sedm etap.

Jednadvacátý ročník Tour Down Under má na programu šest etap s tradičním vyvrcholením na kopci Willunga Hill, Organizátoři slibují, že trasa bude letos jedna z nejtěžších v historii, přesto se mezi nejlepšími nedají čekat nějaké velké časové rozdíly a půjde znovu o vteřiny.

Závodu se nezúčastní ani jeden z českých cyklistů.

Oficiální web závodu, Facebook, Instagram, Twitter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.