SuperCycling.cz

Schlegel šestý na Tour de l’Avenir, vítěz podepsal Sky

28. 8. 2017, 06:56

Michal Schlegel, lídr české reprezentace, obsadil velmi dobré 6. místo v devítietapovém závodě Tour de l´Avenir, který je pro cyklisty do 23 let obdobou Tour de France. Vítězství vybojoval Kolumbijec Egan Arley Bernal. 

klucivenyr

V neděli, kdy závod končil, zároveň oznámil Team Sky, že talentovaného kolumbijského závodníka podepsal na tři roky a od příští sezóny tak bude vozit dres renomované britské stáje.

„Vždycky jsem o něčem takovém snil, ale nikdy by mě nenapadlo, že to půjde tak rychle. Jít do Sky, to je sen,“ prozradil 20letý Bernal, jenž se dlouho věnoval horským kolům a na silnici je teprve dva roky.

Schlegel byl jasným lídrem české sestavy vzhledem ke svým vrchařským schopnostem. A s touto rolí se popasoval statečně. „Šesté místo je pěkné, ale trošku mě mrzí, že jsem nebyl schopen zasáhnout do TOP 5,“ řekl Schlegel, jemuž na páté místo chyběly pouhé tři vteřiny. „Děkuji celému českému týmu za podporu během etap,“ dodal cyklista polské stáje CCC Sprandi Polkowice.

seslehlem

„Letos to bylo docela vyrovnané. Věřil jsem si na pódium, ale nakonec jsem na to evidentně neměl, takže jsem rád za toto umístění. Celkově jsem ale spokojený, bylo to trochu rozdílnější než minulý rok. Hlavně profilově a náročností etap. Vloni byly ty kopce prudší, jezdili jsme po jednom a bylo to čistě o výkonu,“ řekl lídr české sestavy webu Českého svazu cyklistiky.

Letos má za sebou hodně závodů včetně Gira nebo Kolem Polska. „Je toho opravdu dost. Teď jel jsem Okolo Polska, pak čtyři dny volno, pak Czech Cycling Tour, další čtyři dny a teď tady. Ale ani tak nohy nebyly ideální, nejelo se mi v kopcích tak, jak bych si představoval,“ uvedl Michal.

A jak viděl vystoupení reprezentace trenér Tomáš Konečný? „Skončit v elitní desítce tři sekundy od pátého místa, je určitě velký úspěch a Michal potvrdil, že patří do světové špičky této kategorie. Pro ostatní kluky to byla obrovská zkušenost, když mohli absolvovat tak dlouhý a těžký závod. Mile překvapil v poslední etapě prvoročák Jakub Otruba, když dlouho figuroval v první skupině a odpadl až pod vrcholem Col de la Madeleine,“ shrnul Konečný.

„Kluci měli v prvních etapách úkol nenechat odjet skupinu, kterou by nebyli schopni kontrolovat, což se podařilo. Hlavní bylo, aby Michal nepřijel do hor se ztrátou. V hromadných dojezdech se snažili pomáhat Dominiku Neumanovi, který je ve spurtech nejsilnější a v prvních etapách byl nejvýše postaven v celkovém hodnocení. Myslím, že to zvládli dobře,“ dodal reprezentační trenér.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.