SuperCycling.cz

Saganovo první vítězství roku 2019!

17. 1. 2019, 07:08

Peter Sagan si připsal první zářez na pažbě v roce 2019. Ve spurtu ovládl 3. etapu závodu Santos Tour Down Under s cílem v Uraidle a zopakoval svůj triumf na stejném místě z loňského roku.

saganaradostulraida2

Nakonec: skoro stejné byly i výsledky. Druhý dnes skončil Luis Leon Sánchez z Astany, třetí Daryl Impey (Mitchelton-Scott). Ti dva si jen prohodili pořadí z roku 2018. Vloni na stejném místě končila 4. etapa. „Bylo to jako přes kopírák,“ řekl s úsměvem Sagan po klasikářské etapě s 3000 nastoupanými metry, která se znovu jela ve velkém vedru.

australskej sourt1

„Když jsme přejeli poslední kopec, říkal jsem si, že by to mohlo být stejné jako vloni. Určitě mi pomohlo, že jsem ten závěr dobře znal. A když jsem do spurtu přivezl lepší vrchaře, byla to moje výhoda. Ale Sánchez byl hodně blízko,“ přiznal slovenský lídr stáje Bora-Hansgrohe po těsném vítězství.

„Kluci mě tam drželi celý den na dobré pozici, starali se o mě, vozili mi pití. Tým CCC etapu dobře kontroloval, za což jim patří dík,“ chválil polskou stáj, která má nadále lídra závodu díky Patricku Bevinovi. Sagan je nyní průběžně druhý a zítra obleče modrý dres lídra bodovací soutěže.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.