SuperCycling.cz

Saganovo 17. vítězství ve Švýcarsku a k tomu žlutý dres

18. 6. 2019, 06:29

Peter Sagan přepisoval ve 3. etapě závodu Kolem Švýcarska historii. Je to pro něj tradiční generálka na Tour de France a tradičně se mu na ní v hromadných dojezdech daří.

saanvyhravasvyc3

V pondělí slovenský šampión z týmu stáje Bora-Hansgrohe suverénně ovládl spurt před Vivianim a Degenkolbem a ve Švýcarsku slavil celkově už rekordní 17. vítězství. Jako bonus oblékl po etapě i žlutý dres lídra.

„Vyšlo to moc hezky,“ říkal Sagan. Jeho rozhodující atak přišel asi 150 m před cílem v mírném stoupání na kostkách a do poslední zatáčky už najížděl s dostatečným náskokem.

„Finále bylo dost hektické, protože se každý tlačil dopředu. Když jsme jeli závěrečný okruh a cílem projížděli poprvé, viděl jsem, že pokud chci vyhrát, musím být na první pozici už před tou zatáčkou. Tým odvedl skvělou práci a přesně takhle jsme to udělali,“ popisoval Sagan.

saganjelouvy

„Kluci to zvládli výborně. Tvrdě pro Petera pracovali celou etapu a měli vše pod kontrolou. Jediný problém přišel 15 kilometrů před cílem, kdy musel Peter měnit kolo, ale díky pomoci Macieje Bodnara byl rychle zpátky ve skupině a stihl si vytvořit dobrou pozici na finiš,“ prozradil sportovní ředitel týmu Ján Valach.

V čase vítěze dorazili do cíle i oba Češi: Roman Kreuziger (Dimension Data) a Jan Hirt (Astana).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.