SuperCycling.cz

Saganovi překazil další radost Gaviria

13. 3. 2017, 22:09

Peteru Saganovi těsně uniklo třetí etapové vítězství v letošním ročníku Tirreno-Adriatico. V předposlední etapě, kterou podle očekávání rozhodl hromadný spurt, se musel sklonit před Kolumbijcem Fernandem Gavirirou z týmu Quick-Step Floors.

gaviporazisagi

„Jsem rád, že se mi povedlo vyhrát. Je to zasloužená odměna za tvrdou práci týmu po celý týden,“ řekl Gaviria. „Věděl jsem, že je to poslední šance pro sprintery a mám radost, že jsem ji dokázal využít. Určitě mi tohle vítězství dodá sebevědomí do dalších závodů,“ dodal kolumbijský sprinter.

panorke

V závěru etapy bylo několik ataků. Aktivní byli zejména Fabio Felline (Trek-Segafredo) a Niki Terpstra (Quick-Step Floors), ale nebylo jim souzeno. Dva kilometry před páskou byli pohlceni.

Zezadu si to začal sjíždět sám Peter Sagan, za ním vyrazili Gaviria a další. Kolumbijec měl ve spurtu o něco snazší pozici, protože tam měl k ruce Mattea Trentina, zatímco Sagan se musel spoléhat jen sám na sebe.

trentinjepintin

Slovenský mistr světa zůstal za Gaviriou, a i když to v posledních metrech zkoušel z pravé strany, Kolumbijec už ho před sebe nepustil a slavil čtvrté vítězství v sezóně. Ve spurtu dosáhl rychlosti 69,8 km/h a během 260 m dlouhého sprintu vyvinul maximální výkon 1277 W.

gavistikasam

„My měli vpředu Nikiho (Terpstru), takže jsem byl v klidu. Jakmile to Sagan začal sjíždět, mohl jsem se za něj pověsit. Na posledních 200 metrech jsem se díval na něj a začal jsem spurtovat o chvilku dříve, než on. Je to jeden z nejlepších cyklistů v pelotonu a porazit ho, to je vždycky velká čest,“ prozradil Gaviria.

Kreuziger odstoupil

Do 6. etapy nenastoupil Roman Kreuziger. Den poté, co kvůli zdravotním problémům odstoupil z 2. místa lídr Oriky Adam Yates, postihla viróza, která od počátku závodu kosí australský tým, i Romana.

„V neděli večer jsem měl horečku, takže jsme se s týmem rozhodli, že dnes už startovat nebudu, abychom nenarušili můj další program,“ řekl Kreuziger, jenž si dá tři až čtyři dny klid. Jeho dalším startem by měla být 1. dubna jednorázovka GP Miguel Indurain.

Zítra závod končí rovinatou časovkou na 10,1 km, a pokud se nedostane něco neočekávaného, bude po ní Nairo Quintana slavit své druhé vítězství na Tirrenu po roční pauze. Před druhým Francouzem Thibautem Pinotem má náskok 50 vteřin.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.