SuperCycling.cz

Saganovi pořád něco chybí. Chytí se v pravý čas?

28. 3. 2015, 12:42

Peter Sagan v pátek na klasice E3 Harelbeke znovu ukázal, že mu do jeho top formy pořád něco chybí. Jel sice se Štybarem a Thomasem v úniku, ale 4 kilometry před cílem zcela odpadl. Tak, že se přes něj ještě přehnala hlavní skupina a skončil třicátý. Přijde probuzení v pravý čas před největšími klasikami?

sagana-nahoru-E3

Když po E3 Harelbeke, kde obhajoval vítězství, hovořil s novináři, moc do řeči mu nebylo. „Nevím, co se stalo. Byl jsem na čele a pak... Prostě jsem se vypnul. Myslím, že jste sami mohli v televizi vidět, jak jsem se cítil,“ řekl cyklista stáje Tinkoff-Saxo.

Přitom v závodě vypadal dlouho hodně silný, když si na Kwaremontu sám docvakl Štybara s Thomasem. „Tam jsem se cítil opravdu dobře, jenže pořád bylo dost kilometrů do cíle. Ale nedělejme z toho tragédii. Je to jeden závod. Jednou je člověk nahoře, podruhé dole,“ uvedl Sagan.

sagan k E3 dvojke

Sportovní ředitel Tinkoff-Saxo Tristan Hoffman nejdřív myslel, že Sagan chytil „hlaďák“, ale slovenský závodník to pak vyvrátil. „Jedl jsem tak, jak jsem měl. Ale pořádně nevím, co se stalo. Možná jsem po San Remu potřeboval trošku delší odpočinek. E3 Harelbeke je hodně těžký závod, ale jsem přesvědčen, že v neděli na Gent-Wevelgem zase bude líp,“ dodal Sagan.

„Cítím se v pohodě, na Kwaremontu i pak v úniku jsem pracoval dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat v neděli a pak na Flandrech a Roubaix,“ prohlásil slovenský expres.

Jeho kolaps na E3 Harelbeke přišel ani ne týden poté, co tým Tinkoff-Saxo potvrdil, že suspendoval Bjarneho Riise z manažerské pozice. Podle všeho za tím stál sám majitel stáje Oleg Tinkov, který byl nespokojen s dosavadními výsledky. Saganovo páteční vystoupení mu náladu určitě nevylepšilo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Radek Pokorný
    29. 3. 2015, 00:26 (před 6 roky)

    Saganovi však nelze nic vyčítat, snahu má velkou ale vždycky kousek chybí. To, jak dokázal na Harelbeke dojet dvojici před ním bylo obdivuhodné a to, jak v tomhle závodě dopadl bylo zase smutné. Po sérii "neúspěchů"(pro mnoho závodníků by to ale úspěchy byli) mu nejeden fanda přál konečně triumfovat. Bohužel Sagan je hvězda pelotonu a očekávají se od něj výsledky, tudíž jezdí pod tlakem a tým mu také nějak výrazně moc nepomáhá. Pro mě je Sagan borec světového formátu který zatím stále zaslouží obdiv, spurty, úniky, technické pasáže, náročné sjezdy a dokonce i kopce(myslím kopce, ne hory) zvládá skvěle, univerzál jeden. Jen do těch úniků by se možná mohl pouštět častěji tak jak tomu bylo dříve(mnohdy byl v nich úspěšný), poslední dobou je až moc zaměřený na spurty.