SuperCycling.cz

Saganova fantazie!!!

12. 3. 2017, 19:58

Peter Sagan předvedl další parádní kousek. Do sbírky přidal 92. profesionální vítězství, když ovládl 5. nesmírně těžkou etapu závodu Tirreno-Adriatico. Do cíle přijel ve skupince s nejlepšími vrchaři a pak si je vychutnal ve spurtu...

saganparfohy

Asi 25 před cílem zkusil nastoupit Roman Kreuziger, s ním se vydali do úniku Diego Rosa (Sky) a Rui Costa (UAE Team Emirates). Ale po chvíli byli dojeti.

„Cítím se den ode dne lépe. Pokouším se chodit do úniků, tvořit závod. Je to daleko lepší, než první den, kdy jsem měl výpadek v týmové časovce. Vím, kde se stala chyba a snažím se koukat dopředu. Kromě výsledku to dnes pocitově bylo dobré. Jen v tom posledním kopci jsem se vypnul,“ přiznal Kreuziger, jenž skončil v etapě 20. se ztrátou 50 vteřin na Sagana.

romanjedenaoioioio

Adam Yates musel odstoupit

Orica však dnes měla hodně smolný den, protože přišla o svého lídra Adama Yatese, který byl průběžně druhý. Na bufetu asi 70 km před cílem slezl z kola a nasedl do týmového auta. Údajně kvůli žaludečním problémům. „To je bohužel velká nepříjemnost, když přijedete o druhého v pořadí,“ posteskl si Kreuziger.

V závěru etapy nejdřív atakovali Vasil Kiryijenka (Sky) a Luis Leon Sánchez (Astana). Vpředu vydržel jen druhý jmenovaný, později se k němu připojil Tejay van Garderen (BMC). Ale nakonec je skupinka favoritů pohltila.

ataknairojebairo

Na prudké stěně 3 km před cílem, která měla i 22procentní sklon, nastoupil jako první lídr závodu Nairo Quintana. Na čele se utvořila osmičlenná skupinka elitních vrchařů. Po zdolání stěny následoval kratší úsek po rovině a do vedoucí skupiny se zezadu dotáhl Sagan s dalšími čtyřmi závodníky.

Pak už čekalo jen krátké desetiprocentní stoupání, kde Sagan s elitními vrchaři uvisel a závěr si pohlídal. Jediný, kdo mu trochu sekundoval, byl Thibaut Pinot (FDJ), ale ani on ho nedokázal přespurtovat.

jaganvyhravapedpinotge

Sagan tak ukázal další zlepšení v kopcích a excelentní formu, protože na Tirrenu vyhrál už druhou etapu. „Přitom jsem se dnes cítil hrozně špatně. O to větší radost mám z vítězství,“ přiznal slovenský cyklista stáje Bora-Hangsrohe.

„Celý den se jelo naplno, pořád se útočilo. Až jsem si říkal, jestli všichni vůbec viděli profil té etapy, protože ten závěr byl extrémně těžký,“ líčil Sagan. „Rafal Majka do mě vložil důvěru. Říkal jsem mu, ať neblbne, že když bude mít nohy, ať jede dopředu. Ale on pracoval pro mě a věřil v moje schopnosti daleko víc, než já sám,“ přiznal vítěz.

stikandaope

„V tom těžkém kopci mě utrhli, ale byl jsem schopen se ještě dotáhnout zpátky. Pak jsem musel předvést to nejlepší, co ve mně bylo. Jsem za to vítězství moc šťastný,“ uvedl slovenský mistr světa.

aticesi5ture

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.