SuperCycling.cz

Sagan znovu řádil: švýcarský triumf číslo 15

17. 6. 2017, 21:28

Peter Sagan vyhrál ve spurtu předposlední etapu 81. ročníku závodu Kolem Švýcarska a znovu měnil svoje rekordní zápisy. Po dnešku už má na tomto závodě na kontě 15 vyhraných etap. Od roku 2011 ve Švýcarsku pokaždé slavil alespoň jedno vítězství.

sagjemagg

Soupeře znovu deklasoval rozdílem třídy. Za ním skončili Italové Sacha Modolo (UAE Team Emirates a Matteo Trentin (Quick-Step Floors). Z Čechů finišoval nejlépe Zdeněk Štybar, stájový kolega Trentina, jenž dojel dvanáctý.

Švýcarská vítězství Sagana

2017: 2 etapy

2016: 2 etapy

2015: 2 etapy

2014: 1 etapa

2013: 2 etapy

2012: 4 etapy

2011: 2 etapy

„Byl to pro nás další výborný den a znovu musím poděkovat všem týmovým kolegům,“ prohlásil slovenský mistr světa z německé stáje Bora-Hansgrohe po etapě na městských okruzích, která měřila 100 kilometrů.

„Byli jsme jediní, kdo kontroloval závod, kluci odvedli excelentní výkon. Jsem šťastný za mé druhé vítězství v letošním ročníku i za to patnácté celkově. Kolem Švýcarska je závod, který mám moc rád. A i když je teď těžké hovořit o tom, co bude za rok, tak už teď můžu slíbit, že bych se sem znovu rád vrátil,“ dodal Sagan.

dalsiganko

V celkovém pořadí se nic nezměnilo, žlutý dres lídra drží Slovinec Simon Špilak z Kaťuši. V neděli závod vyvrcholí časovkou na 28,6 km v Schaffhausenu a Špilak má na druhého Damiana Carusa z BMC k dobru 52 vteřin. Pokud se nestane něco neočekávaného, vyhraje Slovinec Kolem Švýcarska podruhé.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.