SuperCycling.cz

Sagan začal ve velkém stylu. Vyhrál australské kritérium

14. 1. 2018, 20:27

Peter Sagan zahájil sezónu 2018 famózně. Vyhrál kritérium People's Choice Classics v Adelaide, které je předehrou úvodnímu WorldTour závodu sezóny, Tour Down Under.

gannaoipils

Ve spurtu po 50,6 km dokázal porazit všechny soupeře. Druhý skončil Němec André Greipel (Lotto Soudal) třetí Australan Caleb Ewan (Mitchelton-Scott).

„Jsem šťastný za první vítězství. Nebylo to snadné, protože jsem tam zůstal trochu zavřený, ale dobře to dopadlo,“ popsal Sagan, který se vyvezl za Greipelem a dokázal se přes něj ještě dostat.

„Opravdu jsem nečekal, že bych mohl vyhrát, ale o to větší mám radost. I kvůli klukům, kteří výborně pracovali,“ prozradil slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe.

ganradostnapiplsss

Závěr závodu byl poznamenán těžkým pádem mladého Nora Kristoffera Halvorsena, nové posily týmu Sky. Jednadvacetiletý cyklista trefil ve spurtu na pravé straně ochrannou bariéru a následné vyšetření v nemocnici potvrdilo zlomeninu pravé ruky. Svému týmu tak nebude k dispozici na etapáku Tour Down Under, který startuje v úterý.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.