SuperCycling.cz

Sagan slavil magickou stovku, Vakoč sedmý

9. 9. 2017, 07:33

Peter Sagan se po krátké pauze vrátil ve velkém stylu do kolotoče závodů. Obhájil vítězství v prestižní jednorázovce GP de Québec a na kanadské půdě slavil jubilejní sté profesionální vítězství dosavadní kariéry.

stovkapetertitulka

O vítězi 8. ročníku závodu rozhodoval podle očekávání závěrečný spurt. Jako první začal spurtovat Petr Vakoč (Quick-Step Floors), který na posledním kilometru nastoupil za Uránem a Albasinim, ale ti nejrychlejší borci se přes ve finále něj přehnali.

Za Saganem skončil druhý, stejně jako v loňském roce, Belgičan Greg van Avermaet z BMC, třetí byl Michael Matthews (Sunweb). Vakoč nakonec skončil na velmi dobrém sedmém místě.

qvebekdvojak

Vidět byl i další Čech Roman Kreuziger (Orica-Scott), který atakoval v nejprudší pasáži závěrečného okruhu. Na čele jel s mírným náskokem asi kilometr sám, ale závodníci Bory věděli, že tyhle nástupy musí kvůli Saganovi polepit. Takže Kreuzigera sjeli a nevyšlo to následně ani Uránovi.

Došlo na spurt na široké silnici a v něm se radoval Sagan. „Průběh byl podobný jako vloni a nakonec i ty výsledky,“ řekl s úsměvem slovenský mistr světa. „Kluci z týmu odvedli fantastickou práci a moc jim děkuju. V závěru foukal docela silný protivítr, ale rozhodl jsem se začít spurtovat dost brzy. Bylo to těžké, ale vyšlo to výborně,“ popsal Sagan.

Ke své stovce vítězství podotkl: „Je to speciální číslo, hodně si toho vážím. I když je možná lepší, když se člověk dožije sta let, než když má sto vítězství. Je to pěkná hranice a doufám, že ji ještě rozšířím. Nechci rozhodně skončit na té stovce,“ dodal Sagan, jenž bude mít další šanci už v neděli při GP Montrealu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.