SuperCycling.cz

Sagan si užívá roli taťky a myslí na další velká vítězství

4. 1. 2018, 12:10

Stejně jako v loňském roce zahájí Peter Sagan sezónu na etapovém závodě Tour Down Under v Austrálii. Opět tam pojede v duhovém dresu mistra světa (nyní už trojnásobného šampióna), opět v týmu Bora-Hansgrohe, ale k jedné změně přece jen došlo. V říjnu se stal otcem syna Marlona a novou roli si užívá.

gankafanka456

„Je to krásný pocit, být tátou. Marlon nám přináší spoustu radosti,“ řekl Sagan před odletem do Austrálie v rozhovoru pro italský deník La Gazzetta dello Sport.

S manželkou Katkou si roli rodičů užívají. „Můj život se změnil, věci jsou teď více emocionální. Je pravda, že více starostí je na Katce, ale já se snažím být co nejvíce s nimi. Jsem normální táta, který má strach, když synek pláče a nevím, co potřebuje. Užívám si hraní s ním i jeho smích,“ prozradil. „Možná teď doma trochu míň spím, ale určitě to stojí za to,“ dodal.

Do nové sezóny vstoupí v Austrálii (16. - 21. ledna). Krátce poté, 26. ledna, oslaví slovenský mistr světa 28. narozeniny. Přesto začíná už svou 10. sezónu ve světě profesionální cyklistiky. Zatím má na kontě 101 vítězství a tuto hranici by rád o další cenné triumfy rozšířil.

tengan15465

„Snů je spousta. Rád bych vyhrál Paříž-Roubaix, San Remo... Ale kdybych vyhrál znovu Flandry, určitě bych to taky bral,“ řek s úsměvem k cílům na jarních klasikách.

Jak už bylo řečeno, sezónu začne v Austrálii, po návratu do Evropy se chystá na vysokohorské soustředění do Sierra Nevady. „Na konci února bych jel první klasiky v Belgii. A před San Remem určitě pojedu Strade Bianche a Tirreno,“ odkryl svůj program, jehož jarní část vyvrcholí největšími klasikami v podobě Flander a Roubaix.

Letos by navíc měl mít i na klasikách k ruce opravdu excelentní tým. Je rád, že do Bory přišel jeho někdejší kolega z Liquigasu Daniel Oss. „Jsem opravdu šťastný, že je u nás. Je to kamarád a skvělý závodník. Mám rád jeho mentalitu. Vždycky je optimista a pořád se směje,“ přiznal.

„Na klasiky máme skvělé lidi. Kromě Daniela jsou tu (Marcus) Burghardt, (Maciej) Bodnar, (Lucas) Pöstlberger, můj brácha. Navíc přišli ještě (Peter) Kennaugh a (Davide) Formolo. Jako tým jsme z celkového pohledu letos daleko silnější,“ myslí si Sagan.

gankapanka456999

Spekuluje se, že ho tým chce letos po Roubaix nově poslat ještě na Amstel, kde už byl v roce 2012 třetí. Pak by si dal pauzu a následovaly by starty Kolem Kalifornie, Kolem Švýcarska a Tour de France.

Další program je zatím nejasný. Letos zřejmě nebude klást takový důraz na mistrovství světa, protože na těžkém okruhu v Innsbrucku šitém na elitní vrchaře bude asi bez šancí. „Pravda je, že teď na mistrovství světa tolik neřeším. Nejen kvůli tomu, že je za dlouho, ale i kvůli trati,“ přiznal trojnásobný šampión z posledních tří let.

„Chci si teď duhový dres užívat až do šampionátu. Udělám tam, co bude v mých silách, ale jsem spíš skeptický. Asi těžko budu schopen zopakovat to, co se povedlo v předchozích letech. Letos to bude spíš pro lidi jako Nibali nebo Valverde,“ odhadoval Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.