SuperCycling.cz

Sagan se musel sklonit před Matthewsem

12. 6. 2017, 22:35

Peter Sagan se letos na závodě Kolem Švýcarska, kde už v minulosti vyhrál 13 etap, zatím vytouženého prvenství nedočkal. V hromadném dojezdu 3. etapy se musel sklonit před Michaelem Matthewsem ze Sunwebu. Třetí skončil Němec John Degenkolb.

metjevitzzz

„Byla to další těžká etapa ve velkém vedru a s hektickým finále,“ přiznal slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe. „Kluci perfektně splnili plán, který jsme si dali před etapou. Do toho spurtu jsem dal úplně všechno, ale bohužel jsem tam zůstal zavřený a bylo z toho druhé místo. Nedá se nic dělat, budeme to zkoušet v dalších dnech,“ dodal Sagan.

Dres lídra oblékl po etapě její australský vítěz. „Dnes se mi nejelo moc dobře v kopci, ale naštěstí to stačilo. Měl jsem tam v závěru k ruce kolegu Nikiase Arndta, což mi dodalo velkou motivaci. Věděl jsem, že je mi schopen jet skvěle tempo a mohl jsem začít sprint v pravý čas,“ popisoval Matthews, jenž slavil druhé vítězství v sezóně.

Teď si chce užít žlutý dres. „Bude krásné v něm zítra jet,“ zasnil se. Ovšem pokud se nestane zázrak, tak zítřek bude pro Matthewse ve žlutém konečnou. Je na programu etapa s dojezdem na těžký kopec a to ještě na cyklisty čeká jedno stoupání, jehož vrchol je 30 km před cílem. Čeká se útok elitních vrchařů.

partaaaaaaaaaaalklklkjjoisujis

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.