SuperCycling.cz

Sagan řádí dál: vítězství číslo 99!

9. 8. 2017, 21:37

Peter Sagan má skvělou formu. V závodě BinckBank Tour, do loňského roku známého jako Eneco Tour, vyhrál slovenský cyklista stáje Bora-Hansgrohe už dvě etapy ze tří. Dnes si ve spurtu etapy s cílem v Ardooie připsal profesionální vítězství číslo 99 své kariéry.

gan99

Etapu s cílem v belgickém Ardooie, kam se peloton přesunul z Nizozemska, vyhrál Sagan už vloni, takže finále velmi dobře znal. „Ale vůbec to nebylo snadné. Přišlo mi to jak typická belgická klasika,“ řekl k etapě, jejíž závěr poznamenal déšť.

„Byl to hodně bláznivý den: celou etapu vpředu, kde se střídaly týmové vlaky. Když začalo pršet, bylo to hodně nebezpečné, protože ve finále hrozil pád. Naštěstí to dobře dopadlo a proměnil jsem skvělou práci celého týmu ve vítězství,“ líčil slovenský mistr světa.

Na dotaz, kdy bude slavit magickou stovku, přítomným novinářům odpověděl: „Uvidíme, co přinese zítřek,“ sdělil Sagan.

Po dnešku mu v průběžném pořadí patří 4. místo, na lídra Stefana Künga ztrácí jen 5 vteřin. „Jsem zase výš v celkovém pořadí. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.  Bude to tady o vteřinách, ale kdyby se mi povedlo vrátit se do vedení, bylo by to skvělé. Budeme to brát den po dni,“ dodal Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.