SuperCycling.cz

Sagan překvapil v horách a znovu má žlutý dres

31. 7. 2017, 22:37

Byla to etapa se čtyřmi horskými prémiemi a závěrečnou stěnou v cílovém Sczyrku. V závodě Kolem Polska se dnes proto čekal souboj elitních vrchařů. Ovšem famózně ho zvládl Peter Sagan, který skončil druhý a po denní pauze si díky bonifikacím vzal zpátky žlutý dres.

gankabanka

Vítězství vybojoval Belgičan Dylan Teuns z BMC, který měl v závěrečném stoupání nejvíce sil. Sagan za ním spurtoval těsně druhý, třetí skončil jeho stájový kolega z Bory Rafal Majka.

„Bylo to dnes daleko těžší, než jsem čekal. S týmem jsme si řekli, že uvidíme, jak se mi pojede a jestli budu schopen v těch kopcích vydržet až do finále,“ popsal Sagan.

„Na konci jsem s Rafalem trošičku zaspali a Teuns nám ujel. Nechybělo nám moc, abychom ho chytli, ale máme druhé a třetí místo v etapě a také žlutý dres,“ dodal slovenský mistr světa.

teunskapenska

Hrdinou dnes byl Teuns. Pětadvacetiletý Belgičan neměl ještě na začátku minulého týdne na kontě jediné profesionální vítězství. Ovšem vyhrál dvě etapy Kolem Valonska a stejně tak i celý závod, dnes získal čtvrté vítězství během týdne.

„Vím, že jsem na tom teď dobře, tak jsem se chtěl pokusit o výsledek, který mě udrží ve hře v celkovém pořadí. To se povedlo, ale uvidíme den pod ni, jak to půjde dál,“ uvedl Theuns.

Nejlepším Čechem v etapě byl Jan Hirt (CCC), který obsadil 23. místo se ztrátou 50 s na vítěze.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.