SuperCycling.cz

Sagan pobláznil v Číně tisíce fanoušků

18. 11. 2018, 20:41

Peter Sagan rozjásal srdce tisíců fanoušků, kteří dorazili na kritérium v Šanghaji. Šlo o další exhibiční klání v Asii pořádané organizátory Tour de France A.S.O. Před dvěma týdny vyhrál v Japonsku Alejandro Valverde, nyní v Číně slovenský fenomén z týmu Bora-Hansgrohe.

petozsanghaje

„Prvních deset kol jsem se cítil hodně špatně, pak se to naštěstí zlepšovalo. Ale závěr byl hodně tvrdý a jsem rád, že jsem to dokázal,“ prohlásil Sagan po 80minutovém závodě, který vyhrál před vítězem Tour 2018 Geraintem Thomasem (Sky) a mistrem Evropy Matteo Trentinem (Mitchelton-Scott).

tinerjzsanghajee

Kritérium se jelo průměrem 44,758 km/hod. a absolvovala ho řada dalších hvězd. Startovali např. Marcel Kittel (vyhrál sprinterskou soutěž), Romain Bardet, Jakob Fuglsang, se Saganem přijeli jeho týmoví kolegové Daniel Oss a Erik Baška. Chyběl jeho bratr Juraj, který si při tréninku zlomil nohu a čeká ho nucená pauza.

fanynkasaganasanghaj

Peter Sagan v Číně jen poněkolikáté dokázal, že je celosvětovým cyklistickým fenoménem. Už na letišti ho po příletu vítaly stovky fanoušků s jeho plakáty i novou knihou, která nedávno vyšla. „Bylo to krásné přivítání,“ přiznal. „Užil jsem si to tady se vším všudy,“ dodal Sagan po posledním závodě sezóny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.