Sagan opět vyhrává: ve Švýcarsku už počtrnácté!

14. 6. 2017, 22:50

Peter Sagan se vrátil na vítěznou vlnu. Ve spurtu vyhrál nejdelší etapu letošního ročníku Kolem Švýcarska a měnil rekordní tabulky. Svůj vlastní rekord posunul na 14 vyhraných etap!

oparhloysa

Tohle vítězství bylo navíc drtivé. Sagan zaútočil už asi 300 metrů před cílem a vyhrál o parník. Dokonce si v cíli mohl dovolit vystřihnout speciální oslavné gesto. Druhý Švýcar Michael Albasini z Oriky zaostal o několik metrů.

„Jsem opravdu šťastný za to vítězství. Hlavně kvůli týmu, protože se pro mě kluci doslova obětovali,“ chválil kolegy včetně Čecha Jana Bárty, který pro Sagana v závěru etapy tvrdě pracoval.

gestosaagnan

„Bez kluků bych nic nedokázal. Vsadili jsme vše na jednu kartu a vyšlo to dokonale. Cítil jsem se celý den skvěle a měl jsem dost sil i na ten závěr,“ řekl po 222 kilometrech v sedle.

Sagan jede Švýcarsko posedmé, ale při debutu v roce 2010 zvládl jen prolog a jednu etapu. Od roku 2011 však vybojoval vždy alespoň jedno vítězství.

V hlavním pelotonu dokončili etapu i Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) a Ondřej Cink (Bahrain Merida), který je na 38. místě nejlepším z čtveřice Čechů v průběžném pořadí. Žlutý dres lídra udržel Damiano Caruso z BMC.

Závod dnes bohužel skončil pro obhájce prvenství, Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze. Cyklista Astany musel odstoupit v průběhu etapy kvůli následkům tvrdého pádu ve sjezdu z vrcholu Simplon Pass asi 70 km před cílem. Má zlomený palec a spoustu odřenin, které museli lékaři sešít dvěma stehy.

López má za sebou hodně smolné období. Švýcarsko bylo teprve jeho druhým startem v sezóně, protože se zotavoval po zlomenině holenní kosti z přípravného období na sklonku loňského roku. Teď si musí dát další nucenou pauzu.