SuperCycling.cz

Sagan nedal nikomu šanci

31. 3. 2014, 21:03

Peter Sagan vyhrál 57. ročník klasiky E3 Harelbeke a po loňském druhém místě stanul na nejvyšším stupni. Druhý skončil Holanďan Niki Terpstra, třetí byl Brit Geraint Thomas.

Sagan se prosadil ve spurtu vedoucí čtyřčlenné skupinky i přesto, že čelil přesile týmu Omega Pharma-Quick Step. Ta tam totiž měla dvojnásobné zastoupení díky Terpstrovi s Vandenberghem, ale závěr jim nevyšel a museli se sklonit před uměním slovenského rychlíka z Cannondalu.

„Vítězství je pro mě velmi důležité, potřeboval jsem si trochu zlepšit náladu po Milán-San Remo. Je to skvělý výsledek pro sebedůvěru do dalších závodů,“ řekl Sagan, který se zhruba po 100 kilometrech připletl do pádu.

E3 2 crop

Fabian Cancellara rozhodující nástup nezachytil.

„Musel jsem měnit kolo, ale nečekal jsem na týmové auto a půjčil jsem si ho od stájového kolegy Marangoniho, který je zhruba stejně vysoký jako já. Jel jsem 40 kilometrů na jiných nastaveních a pak už jsem dostal moje kolo z týmového auta,“ líčil vítěz závodu. „V závěru jsem si nebyl úplně jistý, jestli na to mám. Dost sil jsem ztratil po pádu a na Kwaremontu jsem trochu ztratil. Ale o to větší radost mám. Dík patří celému týmu,“ dodal slovenský cyklista.

„Byl prostě nejrychlejší a nedá se nic dělat. V závěru šlo těžko něco vymyslet. Poslední kilometr jsme letěli padesátkou a z toho už nejde pořádně nastoupit. Proto rozhodl sprint,“ řekl druhý Niki Terpstra, jenž dva dny před San Remem vyhrál klasiku Dwars door Vlaanderen.

E3 1 crop

Po tomto pádu skončil závod i pro Iana Stannarda ze Sky. Následné vyšetření ukázalo zlomený obratel a Stannard musel odpískat starty na Flandrech i Paříž-Roubaix.

Velkou smůlu měl v závodě český cyklista stáje Omega Pharma-Quick Step Zdeněk Štybar.

„Už po 50 kilometrech jsem měl problémy s přehazovačkou, několikrát jsem měnil kolo. Před kopcem La Houpe došlo k velkému pádu a já se tam zasekl. Peloton se rozdělil na dvě skupiny a trvalo dost dlouho, než jsme se dotáhli zpátky,“ uvedl Štybar na svém webu.

harelbeke 4

Petr Sagan zvládl spurt na jedničku.

„Začal jsem si dělat nějakou pozici před Kapelbergem, byl jsem někde kolem dvacátého místa. Jenže pak došlo v pelotonu k dalšímu pádu a pro mě závod v podstatě skončil, protože to bylo v klíčový moment, kde se lámal chleba. Dal jsem všechno do toho, abych se dotáhl zpátky, zkoušel jsem to s Cancellarou, ale nebyla šance,“ dodal Štybar, který mel ještě v závěru defekt a skončil na 19. místě.

Výsledky (213 km):

1. Peter Sagan (SR/Cannondale) 4:56:31 hod.

2. Niki Terpstra (Niz./Omega Phamra-Quick Step) 

3. geraint Thomas (Brit./Sky)

4. Stijn Vandenbergh (Belg./Omega Pharma-Quick Step) všichni stejný čas

5. Sep Vanmarcke (Belg./Belkin)

6. Tony Gallopin (Fr./Lotto Belisol) oba +1:16 min.

...

19. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) +1:19 

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.