SuperCycling.cz

Sagan nedal nikomu šanci. Zase je rychlý jako blesk

10. 3. 2017, 21:25

Strade Bianche Peter Sagan nedokončil a po závodě tvrdil, že byl nachlazen a necítil se dobře. Do své obvyklé formy se však dostal bleskurychle. Na Tirrenu skončil ve čtvrteční etapě třetí, dnes nedal v dojezdu do Montalto di Castro nikomu šanci.

tenpeterzasvyhravaiii

V samém závěru se vyvezl za Eliou Vivianim a v posledních metrech do mírného kopce se přes něj přehnal. „Vítězství patří mým kolegům za jejich skvělou práci během celého dne. BORA-Hansgrohe je nejlepší tým,“ řekl Sagan.

„Dnes hodně foukalo a každý se bál, co se kvůli větru stane na posledních 50 kilometrech. Ale nic se nestalo. Na konci etapy už toho měla řada lidí plné zuby a v závěrečných dvou kilometrech trochu foukal boční vítr. Tak tam bylo dost lajn, což bylo pro pozici do spurtu snadnější,“ dodal slovenský mistr světa.

tenspurtsesagenamat

Do bojů o nejvyšší příčky se nemohli zapojit cyklisté týmu Quick-Step Floors, které zbrzdil pád v pelotonu na posledním kilometru. Na zemi skončili Boonen, Gaviria nebo Jungels.

„Přitom jsme byli na perfektní pozici v top 15. Fernando (Gaviria) byl nalepený na mém zadním kole, ale náhle před námi dva kluci spadli a já se jim nemohl vyhnout,“ popsal Tom Boonen.

„Fernando šel na zem taky a v tu chvíli bylo jasné, že v téhle etapě je konec našich nadějí. Je to škoda, protože Fernando měl velké šance,“ litoval zkušený Belgičan, který si jen lehce narazil koleno, Gaviria a Jungels mají odřeniny, ale ani v jednom případě nejde o nic vážného.

Po etapě se měnil dres lídra. Greg van Avermaet nemohl bojovat o čelní příčky, protože ho rovněž zbrzdil pád. Sice nic neztratil, ale modrý dres oblékl jeho stájový kolega z BMC Rohan Dennis. Ten byl tuto pozici nejlepšího muže týmu potvrdit i zítra.

V sobotu je totiž na programu královská etapa s cílem na vrcholu Terminillo v nadmořské výšce 1675 metrů. Stoupání do cíle měří 16,1 km a má průměrný sklon 7,3%. A půjde o bitvu elitních vrchařů.

aaaaaaaaticseiii

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.