SuperCycling.cz

Sagan nedal nikomu šanci a potřetí vyhrál Gent-Wevelgem

25. 3. 2018, 21:59

Slovenský expres Peter Sagan ukázal na klasice Gent-Wevelgem obrovskou sílu. V závěrečném spurtu vedoucí skupiny favoritů byl nejrychlejší a tenhle 250 km dlouhý těžký závod vyhrál už potřetí v kariéře. Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) byl po pátečním 9. místě na E3 Harelbeke dnes osmý.

ganjepann

„Jsem šťastný, že se mi povedlo vyhrát znovu,“ prohlásil slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe, jemuž v závěru nejvíc pomáhal Němec Marcus Burghardt. „Jako tým jsme to zvládli výborně,“ chválil Sagan kolegy.

Ve vedoucí skupině bylo hned několik excelentních sprinterů. Kromě Sagana ještě Arnaud Démare (FDJ), Michael Matthews (Sunweb) a hlavně Elia Viviani. Tenhle italský spurtér týmu Quick-Step Floors to měl skvěle rozjeté, protože ve skupině s ním byli hned tři kolegové z týmu. Kromě Štybara ještě Philippe Gibert a Yves Lampaert.

jelja

Jenže mu nebylo souzeno. Skonči druhý. Nestačil jen na Sagana. Při projetí cílem mlátil vzteky do řídítek a kousek za cílem seděl dost dlouho na zemi a brečel. „Kluci to zvládli skvěle, ale bohužel jsem tam v jednu chvíli zůstal trochu zavřený, ztratil jsem pár metrů a už to nešlo dotáhnout,“ říkal smutný Viviani.

tinejnaghnee

„Věřili jsme ve vítězství, kluci byli skvělí a je moc smutné, že jsem takhle promarnil tu šanci. Je to jeden z mých top závodů, který už dlouho chci vyhrát, takže ta moje reakce v cíli byla přirozená. Je to asi největší zklamání mojí dosavadní kariéry. Brečel jsem, protože jsem věděl, jak blízko bylo vítězství. Nedá se nic dělat, to je cyklistika. Musím dál pracovat a věřit,“ dodal Viviani.

Nejšťastnějším mužem závodu byl Sagan. „Tyhle sprinty jsou vždycky loterie. Ale dnes to dopadlo dobře. Začal jsem spurtovat dost brzy, ale měl jsem na to nohy,“ líčil slovenský cyklista. „Letos to byl asi jeden z nejlehčích ročníků, jaký jsem jel. Hlavně z pohledu počasí. Nefoukal tak silný vítr, takže přijela poměrně velká skupina a nebylo to tak natrhané,“ dodal Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.