SuperCycling.cz

Sagan jede v Polsku a říká: Tour už je minulost

28. 7. 2017, 22:05

Jeho posledním startem byla Tour de France, kde však místo obhajoby zeleného dresu zamířil po 4. etapě předčasně domů kvůli diskvalifikaci za nedovolené počínání ve spurtu. Teď se Peter Sagan vrací do závodů. Zítra se postaví v duhovém dresu světa na start 74. ročníku Kolem Polska.

Peter Sagan a jeho kolega z Bory Rafal Majka při prezentaci týmů.

Peter Sagan a jeho kolega z Bory Rafal Majka při prezentaci týmů.

Na tiskové konferenci před závodem musel slovenský cyklista stáje Bora-Hansgrohe samozřejmě odpovídat i na dotazy ohledně Tour de France. Co novinářům řekl?

„Tour skončila a už jsem o tom, co se tam stalo, mluvil dost. Rozhodnutí, které udělali, neakceptuju, ale už je to minulost. Těším se na Kolem Polska a další starty,“ prohlásil Sagan, který Tour de Pologne vyhrál v roce 2011.

„Jsem šťastný, že jsem tu zase zpátky. Jsme na polských silnicích kousek od mojí rodné země, a tak doufám, že tu uvidím a uslyším spoustu slovenských fanoušků. Mám na tenhle závod krásné vzpomínky. Když jsem tu v roce 2011 vyhrál, bylo to moje první vítězství v celkovém pořadí na tak velkém závodě a zároveň jeden z nejlepších momentů na začátku mojí kariéry,“ uvedl Sagan.

s langom

Sagan a Majka s ředitelem závodu Czeslawem Langem.

„Závod Kolem Polska pořádně nastartoval mou kariéru, protože pak jsem jel na Vueltu a vyhrál jsem tam tři etapy. Ta sezóna v roce 2011 byla báječná,“ vzpomínal slovenský cyklista.

Co od sebe očekává nyní? „Vracím se do závodů po třítýdenní pauze. Budu brát závod den po dni, etapu po etapě. Máme tu dobrý tým. Já bych se měl zaměřit na etapy, Rafal Majka zase víc pohlíží po celkové klasifikaci,“ dodal Sagan, jehož po Polsku čeká BinckBank Tour (bývalé Eneco Tour), dvě jednorázovky v Kanadě a mistrovství světa. O tom, zda bude příští neděli obhajovat v Dánsku titul mistra Evropy, se teprve rozhodne.

Čtyři Češi na startu

Kolem Polska jedou i čtyři Češi. V oranžovém dresu CCC Sprandi Polkowice se představí Jan Hirt, Michal Schlegel a František Sisr, v sestavě Quick-Step Floors nechybí Petr Vakoč. „Na tenhle závod mám skvělé vzpomínky. Před třemi lety jsem tu vyhrál etapu a skončil desátý v konečně klasifikaci,“ říká Vakoč.

S jakými ambicemi půjde na start? „Po vysokohorském soustředění v Livignu se cítím výborně a mým cílem bude vyhrát etapu, případně vylepšit výsledek v celkovém pořadí. Čekají nás čtyři rovinaté etapy a tři horské s dojezdem na kopci, oproti minulým ročníkům chybí časovka. Doufám, že to půjde dobře,“ prohlásil Vakoč.

Startovní listinu najdete ZDE, přehled etap ZDE

Oficiální web závodu, Facebook, Twitter, Instagram.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.