SuperCycling.cz

Sagan hrdinou San Rema, ale vyhrál Kwiatkowski

18. 3. 2017, 17:53

Peter Sagan udělal letošní Milán-San Remo, ale vítězství mu o pár centimetrů uniklo. Králem 108. ročníku se stal Polák Michal Kwiatkowski ze Sky.

tenspurt67O9I0

Všichni před startem hovořili o tom, že jedinou šancí na úspěch je uštvat Sagana, aby chyběl ve vedoucí skupině. To se však nikomu nepodařilo a byl to právě slovenský mistr světa z týmu Bora-Hangsrohe, který zaútočil pod vrcholem Poggia asi 6 kilometrů před cílem.

S vypětím všech sil se na něj posléze dotáhli Kwiatkowski a také Francouz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Bylo jim jasné, že Saganovi nemohou střídat, a tak ho nechali skoro celou dobu jet na čele.

Trojice získala ve sjezdu z Poggia rozhodující náskok, a i když šel v samém závěru dolů, protože jel špici skoro pořád jen Sagan bez vystřídání, rozdali si to o prvenství zmínění tři závodníci.

Sagan musel jet spurt z první figury a bylo vidět, kolik sil ho stálo, když celou trojici 6 kilometrů táhl. Kwiatkowski hodil ve spurtu přední kolo před Sagana, to rozhodlo. O pár centimetrů byl na pásce první a slavil jedno z největších vítězství kariéry.

„Nemůžu uvěřit, že jsem porazil Sagana,“ jásal Kwiatkowski. „Jeho atak na Poggiu mě překvapil. Bál jsem se, že nás sjedou, ale Sagan jel na čele té naší skupiny strašně rychle. V samém závěru už jsem se jen soustředil na ten sprint a vyšlo to fantasticky,“ rozplýval se polský vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.