SuperCycling.cz

Rowe miluje dny bez kola. Přibere i deset kilo

20. 12. 2016, 05:00

Na tu chvíli se většina cyklistů těší jako na smilování. Po náročné sezóně odloží kolo a dají si většinou měsíc absolutního volna. I když jsou závodníci, před kterými musí kolo během naordinované pauzy zamykat, aby na něj nesedli :-)

tenruv

Ale třeba takový Luke Rowe ze Sky se na volno vyloženě těšil. Tenhle excelentní velšský klasikář přiznává, že se během pauzy nijak neomezuje a klidně nabere i deset kilo. „Zvládnu to během měsíce a dalších šest měsíců trvá, než to vyjedu,“ řekl s úsměvem v rozhovoru pro list Telegraph.

„Člověk si chce užít to, co si v sezóně nemůže dopřát. Vždycky si říkám, že to letos nebudu tolik přehánět a nepřiberu tolik, ale je to pořád stejné. To je v hlavě. Deset nebo jedenáct měsíců v roce tvrdě trénujete, a když přijde volno, potřebujete si ve všem dopřát. V jídle i v pití. Já navíc ujíždím na sladkém. Jedenáct měsíců relativně odolávám a pak to jede naplno,“ přiznal Rowe.

jestruvV minulé sezóně skončil čtvrtý na Omloop Het Nieuwsblad, pátý na Flandrech. Závodil už od ledna, v červenci se dostal do sestavy Sky na Tour, kde pomohl Chrisi Froomovi k vítězství. Sezónu končil MS v Kataru a pak vypnul.

„Většinou mívám volno šest týdnů, teď kvůli pozdějšímu termínu šampionátu jen měsíc. Nedělal jsem nic, na kolo jsem nesedl,“ přiznal.

Letos navíc volno vyplnil velmi příjemnou záležitostí, protože se 13. listopadu oženil. „Tohle je v podstatě jediné období, kdy je prostor na svatbu. Všechny svatby kolegů, na kterých jsem byl, proběhly v listopadu,“ řekl Rowe. Jen na velkou svatební cestu prostor nebyl. „Vyrazili jsme na čtyři dny do Říma, klasická svatební cesta proběhne až příští rok,“ prozradil.

Novou sezónu začne znovu v Austrálii na Tour Down Under a k protinožcům vyrazí na finální přípravu už za pár dní. Teď si chce ale užít Vánoce. „Jsem rodinný typ a nikdy bych na Vánoce nebyl na soustředění. Cyklistika je velká součást mého života, ale není to můj celý život. Nechci se jednou ohlížet a zjistit, že jsem deset let trávil kvůli kolu Vánoce mimo domov. Letos to ale nebude moc dlouhé, protože už 28. prosince odlétám. Pak to všechno začne nanovo,“ dodal Luke Rowe.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.