SuperCycling.cz

Kreuziger útočil, byl chycen až v závěru

9. 10. 2014, 21:50

Roman Kreuziger byl hodně vidět v závodě Pařéž-Bourges. V závěru atakoval, jel v úniku poměrně silné skupiny, ale pět kilometrů před cílem byla pohlcena a spurt balíku ovládl John Degenkolb.

Roman Kreuziger.

Roman Kreuziger.

Kreuziger se ocitl v úniku skupiny, která odjela v kopci 35 km před cílem. Z ní nakonec vpředu vykrystalizovalo 12 závodníků, kde barvy Tinkoff-Saxo zastupoval právě český cyklista. Pak vyrazil dopředu osamocen Jasper Stuyven z Treku, ale pět kilometrů před cílem si peloton uprchlíky docvakl.

„I když jsme nevyhráli, jsem s prací kluků spokojen. Rozehráli jsme to ve finále na několik karet. Zkusil to Roman, Matti Breschel byl v pelotonu a chystal se na spurt, v němž skončil devátý,“ řekl sportovní ředitel Tristan Hoffman.

„Do posledního závodu evropského kalendáře Paříž-Tours můžeme jít v neděli s velkým sebevědomím,“ dodal. V sestavě Tinkoff-Saxo by měl být jedním z lídrů Kreuziger, který byl dnes klasifikován na 89. místě se ztrátou 25 vteřin.

degen spurt bourges

John Degenkolb (vpravo) měl ve spurtu nejvíce sil.

Desáté vítězství v sezóně vybojoval Degenkolb. V úterý byl v závodě Binche-Chimay-Binche nad jeho síly Zdeněk Štybar, dnes si vše vynahradil. „Snažili jsme se kontrolovat všechny úniky. Když jsme sjeli ten poslední, snažil jsem se držet vpředu na co nejlepší pozici a měl jsem ještě dost sil, abych vybojoval vítězství. Je to skvělé a zkusím se o něj porvat i na Paříž-Tours,“ prohlásil Degenkolb.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.