SuperCycling.cz

Roman Kreuziger se vrací, jede Milán-Turín!

1. 10. 2014, 08:47

Roman Kreuziger se vrací do kolotoče závodů! Poté, co rozhodčí komise Českého olympijského výboru minulý týden rozhodla, že se proti pravidlům UCI neprovinil, dostal tím svolení k návratu do sedla. Tým Tinkoff-Saxo oznámil, že  český cyklista dnes zasáhne do 95. ročníku jednorázovky Milán-Turín, kde bude vítězi Vuelty pomáhat Contadorovi.

Roman Kreuziger a Alberto Contador se opět potkají v závodě.

Roman Kreuziger a Alberto Contador se opět potkají v závodě.

„Jsme šťastni, že máme Romana zpátky, protože si zaslouží závodit. Alberto bude naším lídrem a není pochyb o tom, že s Romanem budeme v tomto závodě daleko silnější. Chceme bojovat o vítězství, které tady Alberto vybojoval už před dvěma lety,“ řekl sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Fabrizio Guidi.

Roman se vrací do závodů poprvé od červnového startu na Kolem Švýcarska. Kvůli tlaku v souvislosti s problémy s biologickým pasem, které sahají do let 2011 a 2012, ho tým nakonec neposlal na Tour, přestože nebyl suspendován.

Poté měl začátkem srpna startovat na etapáku Kolem Polska, ale den před startem závodu se už v Polsku z mailu UCI dozvěděl, že je do vyřešení případu suspendován. Od té doby se jeho kauza táhne. Kreuziger se proti dočasné suspendaci se svým právním zástupcem odvolal k Mezinárodní sportovní arbitráži, ta však jejich žádosti nevyhověla.

Případ se začal řešit na úrovni národní federace, Český svaz cyklistiky ho podstoupil nadřazenému orgánu, Českému olympijskému výboru. Jeho rozhodčí komise začala případ projednávat 11. září a 22. září vynesla verdikt. Český cyklista může závodit, ale Mezinárodní cyklistická unie má do měsíce právo se odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži, což se očekává.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.