SuperCycling.cz

Kreuziger o vteřinu pomalejší než Wigginns

14. 6. 2014, 17:06

Slušně zvládl prolog Kolem Švýcarska Roman Kreuziger. Český lídr stáje Tinkoff-Saxo byl na kopcovité trati dlouhé 9,4 km jen o vteřinu pomalejší než excelentní časovkář Bradley Wiggins (Sky) a obsadil 15. místo. Podle očekávání vyhrál německý fenomén Tony Martin.

Roman Kreuziger obsadil v prologu 15. místo.

Roman Kreuziger obsadil v prologu 15. místo.

Kreuziger zaostal za Martinem o 33 vteřin. Z favoritů na celkové pořadí byl o 11 vteřin rychlejší než on Bauke Mollema (Belkin), Ital Domenico Pozzovivo (AG2R) měl k dobru dokonce 14 vteřin, ale český cyklista zase nadělil 9 vteřin obhájci loňského vítězství Portugalci Rui Costovi (Lampre).

"Každopádně to není výsledek, jaký jsem očekával. Uvidíme zítra a v pondělí. Ztráta na některé lidi z dneška je vzhledem k vývoji závodu nepříjemná, ale myslím, že bych se mohl rozjet," komentoval svůj výkon Kreuziger.

Martin, který zítra oblékne žlutý dres, zvítězil o 6 sekund před Tomem Dumoulinem (Giant-Shimano), třetí skončil Australan Rohan Dennis (Garmin-Sharp). Domácí miláček Fabian Cancellara (Trek) se musel spokojit se čtvrtou příčkou. Vítěz deseti etap v závodě Kolem Švýcarska však minulý týden při tréninku časovky ošklivě upadl a nemohl trénovat podle představ.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.