SuperCycling.cz

Roglič je v laufu. Po Baskicku vyhrál i Romandii

30. 4. 2018, 06:58

Někdejší skokan na lyžích Primož Roglič si v cyklistické kariéře už připisuje větší úspěchy, než měl skokanských můstcích. Po triumfu na závodě Kolem Baskicka začátkem dubna vyhrál tenhle excelentní slovinský časovkář i další prestižní závod WorldTour Kolem Romandie.

primpznempz

„Nemám slov, jak jsem šťastný,“ byla první reakce 28letého slovinského vítěze z týmu LottoNL-Jumbo. Dres lídra oblékl po 1. etapě (jel se ještě úvodní prolog, kde skončil třetí).

V těžké časovce do kopce dojel druhý za mladým kolumbijským vrchařem Bernalem ze Sky, vedení udržel i po královské etapě, v níž byl rovněž druhý za Fuglsangem z Astany.

triobiozromandie

Tři nejlepší na 72. ročníku Kolem Romandie. Vlevo druhý Kolumbijec Bernal ze Sky, uprostřed vítězný Roglič, vpravo třetí Porte z BMC.

Tým LottoNL-Jumbo slavil díky Rogličovi 11. vítězství v sezóně, skvělé vystoupení na Romandii podtrhl šestým místem Steven Kruijswijk. „Je to velké vítězství a jsem za něj moc rád. Musím poděkovat celému týmu za excelentní práci po celý týden, takže to vítězství patří všem klukům. Je krásné jim jejich práci takhle vrátit,“ prozradil Roglič.

„Věděl jsem, že jsem na tom dobře, ale na tomhle závodě si člověk nemůže být ničím jistý, protože je tu každý den těžký. Moc si toho vážím, předvedli jsme se tady jako tým skvěle,“ dodal slovinský vítěz.

Sportovní ředitel týmu Merijn Zeeman oceňuje obrovský růst Rogliče jako cyklisty. „Je v týmu třetím rokem a jeho progres jako bývalého skokana na lyžích je fenomenální,“ přiznal.

imozz

„Jde neskutečně nahoru. Vyvíjí se jako osobnost, cyklista a lídr našeho týmu. Je to bezproblémový kluk, s nímž je radost pracovat,“ prozradil.

„Náš tým je založený na výborné kamarádské atmosféře, což dokládá třeba i fakt, jak druhý lídr Kruijswijk obětoval své osobní ambice ve prospěch Primože,“ řekl Merijn Zeeman.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.