SuperCycling.cz

Rodríguez změnil plány: končí kariéru

10. 12. 2016, 06:17

Joaquim Rodríguez sice před pár týdny řekl, že si o rok prodlužuje závodní kariéru v dresu Bahrain-Merida, ale při soustředění stáje, kde působí i Ondřej Cink, oznámil, že jako závodník končí. Stane se však součástí realizačního týmu.

ten-pjurittt

Sedmatřicetiletý Španěl v pátek při týmovém soustředění v Chorvatsku oznámil, že se chystá na dráhu „bafuňáře“. Podle původní dohody měl v Bahrain-Merida rok závodit a následně další dva roky působit v realizačním týmu.

„Dal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Snažil jsem se vrátit do předsezónní tréninkové rutiny, ale už to nešlo,“ řekl Purito Rodríguez. „Uvědomil jsem si, že už to pro mě není. Jsem rád, že mě v tom podpořila rodina i kamarádi,“ dodal.

„Rád bych poděkoval všem, kteří mě chtěli vidět znovu v akci jako závodníka. Kvůli fanouškům to bylo strašně těžké rozhodování, ale myslím si, že jsem udělal správně. Končím v pravý čas. Nejsem si totiž jistý, jestli bych byl ještě schopen bojovat o nejvyšší příčky na těch největších závodech, což by fanoušci automaticky očekávali,“ prohlásil Rodríguez.

krodrigovi

Spekuluje se, že nedávno oznámil pokračování kariéry hlavně z důvodu, aby týmu, který bojoval o licenci WorldTour, přinesl potřebné body. Jenže UCI nakonec rozhodla, že nebude redukovat počet WT týmů z 18 na 17, tudíž licence Bahrain-Merida ohrožena nebyla a Rodríguez rázem nemusel být napsán na soupisku jako závodník. Nikdo však tuto skutečnost včera nekomentoval.

„Rád bych týmu poděkoval, že mi dal šanci, ale po několika týdnech jsem jim na rovinu řekl, že se fyzicky ani mentálně necítím na návrat. Chtěl jsem to oznámit s dostatečným předstihem, před startem sezóny,“ uvedl cyklista, který byl čtyřikrát na pódiu na Grand Tours (nejlépe 2. na Giru 2012 a Vueltě 2015).

Podle týmového managementu by se měl v nové roli věnovat hlavně mladým závodníkům. „Díky jeho zkušenostem bude obrovským přínosem nejen pro závodníky, ale i pro členy realizačního týmu. Věříme, že ta spolupráce bude perfektní,“ prohlásil manažer stáje Brend Copeland.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.