SuperCycling.cz

Porte první v královské etapě, ale vedení udržel Dennis

24. 1. 2015, 14:43

Richie Porte z týmu Sky ovládl královskou etapu závodu Tour Down Under v Austrálii s cílem na vrcholu Willunga Hill. Těsné vedení v průběžném pořadí však udržel další Australan Rohan Dennis, který skončil o devět vteřin druhý. Porte poskočil na druhé místo a ztrácí pouhé dvě vteřiny.

Richie Porte v cíli.

Richie Porte v cíli.

Ale otázkou je, zda s tím je ještě schopen něco udělat, protože na programu už je jen závěrečná rovinatá etapa ulicemi Adelaide dlouhá pouhých 90 km. „Ještě to není hotové. Nevzdáváme se, ale i když skončím druhý, rozhodně nebudu zklamaný. Tým tady odvedl skvělou práci a pro mě je to fantastický začátek sezóny,“ řekl Porte.

Etapu na Willunga Hill vyhrál už vloni. „Tenhle kopec skvěle znám. Hodně jsem si věřil,“ přiznal. „Jen mě mrzí, že chyběl tak malý kousek, abych oblékl dres lídra,“ dodal.

To Rohan Dennis zářil štěstím. Pro BMC to dopadlo dobře. „Bez týmu bych to nedokázal, kluci odvedli skvělou práci,“ líčil majitel okrového dresu lídra. „Zaslouží obdiv. Snažil jsem se mu to udělat tak těžké, jak jsem mohl, ale zvládl to skvěle,“ pochválil Rohana Porte.

V etapě z McLaren Vale na vrchol Willunga Hill, tříkilometrový kopec s průměrem 7,4% (závodníci ho jeli dvakrát) foukal silný vítr a jak už to bývá zvykem, vždycky to nějaký tým vyzkouší rozjet terezín. Ještě 3 kilometry před závěrečným kopcem byla na čele malá skupinka složená z trojice jezdců Astany a také dvou lídrů BMC, Evanse a Dennise.

Skupina byla dojeta na začátku Willunga Hill. Zhruba 1,4 km před cílem se pokusil nástupem utrhnout Porte všechny své pronásledovatele, jenže se ho chytil nejdřív Evans, který záhy odpadl, a pak Dennis. Chvíli mu jel v háku, ale nakonec ho přece jen Porte utrhl a dojel o 9 vteřin před Dennisem.

Díaz zvýšil náskok na konkurenty

Na etapáku Tour de San Luis v Argentině drží vedení domácí závodník Daniel Díaz. V časovce na 17, km skončil desátý, když na vítěze, italského časovkářského fenoména Adriana Maloriho z Movistaru, ztratil 42 vteřin.

malori casovka san luis

Adriano Malori.

V celkovém pořadí však Díaz navýšil vedení, na druhého Kolumbijce Torrese už má náskok 1:09 min. Daniel Turek skončil v časovce na 93. místě se ztrátou 3:01 min. „Tohle jem opravdu nečekal,“ přiznal Díaz. „Když jsem projel cílem, nebyl jsem si vůbec jistý, jestli jsem udržel dres lídra. Že bych ještě najelo nějaký čas, o tom se mi ani nesnilo,“ dodal argentinský závodník.

Přehled výsledků

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.