Quintana ujel všem, unavený Kreuziger odstoupil

15. 6. 2018, 22:05

Nairo Quintana z Movistaru vyhrál po heroickém výkonu horskou etapu závodu Kolem Švýcarska, když do cíle na kopci Arosa v nadmořské výšce 1740 metrů přijel po spanilé sólové jízdě dlouhé 27 km sám.

bajrowynr

Vedení udržel Richie Porte z BMC, který dnes skončil třetí se ztrátou 22 vteřin (stejnou jako druhý Fuglsang), ale kolumbijský lídr Movistaru už poskočil ze šestého na průběžné druhé místo. Na Porteho ztrácí 17 vteřin.

Roman Kreuziger, který už v předchozích dnech ztrácel a stěžoval si na únavu, dnes ze závodu odstoupil. Po dohodě s vedením stáje Mitchelton-Scott se po únavě z Gira nyní raději bude věnovat regeneraci, aby měl síly na mistrovství republiky, které se jede v Plzni příští neděli.

„Byl jsem hodně unavený a prázdný. Nemělo to smysl, protože zítra se jede po rovině a následně časovka. Pokusím se načerpat co nejvíce energie, abych mohl jet důstojně mistrovství republiky v Plzni,“ uvedl Kreuziger.

bajrositosnruje

Hrdinou dne byl Quintana. Atakoval 27 km před cílem hned na začátku kopce a za odvahu byl odměněn. Slavil první vítězství sezóny, celkově 38. mezi profesionály. A pro Movistar šlo o jubilejní 20. prvenství v roce 2018.

„Chtěl jsem si otestovat formu a dopadlo to skvěle,“ přiznal Quintana. „Fungovali jsme skvěle jako tým, byla to dokonalá strategie. Před Tour de France je dobré zjištění, že to všechno šlape. Je to dobré pro sebevědomí,“ dodal.