SuperCycling.cz

Quintana slaví triumf, Dennis si v časovce polepšil

14. 3. 2017, 21:29

Nairo Quintana slaví podruhé celkové vítězství na Tirreno-Adriatico. Po dvou letech usedl kolumbijský lídr Movistaru znovu na nejvyšší trůn, když dostatečný náskok v závěrečné časovce na 10 kilometrů podle očekávání neprohospodařil.

bajrojevynr

Na druhého Thibauta Pinota (FDJ) měl před časovkou 50 vteřin k dobru, třetí Rohan Dennis (BMC) ztrácel 1:06 min. Dalo se čekat, že Quintana ani Pinot nebudou v rovinaté časovce atakovat přední příčky, což se ale nedá říci o Dennisovi.

Australský excelentní časovkář, úřadující mistr své země a pátý muž olympijské časovky v Riu, zajel nejlepší čas ze všech. A posunul se na konečné druhé místo. Na Quintanu, který skončil 45., najel 41 sekund. V konečném pořadí měl však Kolumbijec na 2. místo náskok 25 sekund.

„Jsem opravdu rád, že jsem byl schopen zabojovat o vítězství a posunul jsem se na druhé místo. Jako tým můžeme být opravdu spokojeni s celým týdnem,“ řekl Dennis.

tenrohanjakjedeee

Quinata měl informace, jak jsou na tom soupeři, takže mohl vše kontrolovat. Slavil své 35. vítězství mezi profesionály, Movistar navíc ovládl soutěž týmů. Do desítky celkového pořadí se vtěsnal ještě sedmý Jonathan Castroviejo.

„Tirreno je nádherný závod, který mám moc rád a vyhrát ho podruhé, na to jsem moc pyšný. Movistar tady předváděl skvělé výkony, kluci mi pomáhali od začátku do konce,“ prohlásil Quintana.

„Věděl jsem, že tu časovku musí jet, jak nejlépe umím. Ale na druhou stranu jsem byl celkem klidný. Měl jsem náskok, který byl dost velký na to, abych vedení bez nějakých velkých problémů udržel,“ dodal vítěz závodu.

bajrijedetajmtrajl

Z Čechů dokončil 52. ročník Tirreno-Adriatico jen Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) a byl klasifikován na 48. místě se ztrátou 22:28 min. na Quintanu.

Sagan zabrnkal všem na nervy

V časovce zabrnkal všem fanoušků a určitě i týmu Bora-Hansgrohe na nervy Peter Sagan. Majitel červeného dresu pro lídra bodovací soutěže jel po levé straně a do vozovky vstoupila zřejmě nic netušící žena se psem. Sice šla po přechodu, ale moc nechybělo, aby ji slovenský mistr světa sundal.

Sagan se však zachoval jako velký mistr techniky kola. Ani pořádně nebrzdil, dírou mezi obrubníkem vjel na chodník a po pár metrech se na silnici zase další dírou vrátil. Vše ustál bez úhony a pokračoval dál.

„Bylo to celkem vtipné,“ řekl Sagan po časovce. „Měl jsem štěstí, že se nic nestalo. Když jsem na poslední chvíli uviděl tu paní s psíkem, nemohl jsem brzdit, protože jsem jel v časovkářské pozici. Jediná možnost, jak se vyhnout, byla vyjet mimo silnici,“ prozradil. 

„Navíc na vině jsem byl já, protože jsem jel po špatné straně a ona byla na přechodu pro chodce,“ snažil se odlehčit situaci.

„Jinak to bylo v klidu. V podstatě to pro mě byl volný den. Jediný cíl bylo dojet do cíle. Jsem rád, že se nic nestalo a teď se už těším na San Remo,“ dodal Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.