SuperCycling.cz

Quintana má fazónu. Vyhrál Kolem Valencie

5. 2. 2017, 21:11

Lídr Movistaru Nairo Quintana ukázal formu hned ve svém prvním etapáku sezóny 2017. Závod Kolem Valencie vyhrál, když o svém prvenství rozhodl triumfem v sobotní královské etapě.

nairojebajrovalen

„Musím přiznat, že jsem to po ztrátě z týmové časovky už moc nečekal,“ uvedl kolumbijský vítěz. Týmová časovka se jela v zahajovací den závodu a Movistar ztratil na 38km dlouhé trati na vítěznou sestavu BMC 1:02 min.

„Nebyl tady lehký jediný den, skoro pořád foukal silný vítr. Sobotní etapa mi vyšla hodně dobře hlavně díky skvělé práci týmu. Dovezli mě na úpatí cílového stoupání čerstvého a já jen dokončil jejich práci. Celý ten závod byl o vynikající práci mých kolegů, kteří mě dokonale chránili,“ vysekl poklonu sestavě Movistaru, která ovládla i soutěž týmů.

nairojebairovalendvojka

Na dalších příčkách na pódiu skončili hlavně díky týmové časovce dva závodníci BMC: druhý byl Belgičan Ben Hermans, třetí Ital Manuel Senni. Závěrečná etapa na pořadí po sobotě už nic nezměnila. Nakonec byla o téměř 80 kilometrů zkrácena kvůli silnému větru a měřila jen 51 kilometrů.

Pro Quintanu jde o třináctý vyhraný etapový závod v dresu Movistaru. „Jsem za to vítězství moc šťastný. Jsem typem závodníka, který rád vyhrává už v lednu nebo únoru, ale snažím se udržet formu po celou sezónu,“ prozradil Quintana.

„Moje aktuální forma je podobná té, jakou jsem měl touto dobou vloni. Letos mám před sebou v sezóně dva velké cíle: Giro a Tour. Klíčem k úspěchu bude najít správnou přípravu, abych byl schopen na obou Grand Tours bojovat o čelní příčky. Ale neznamená to, že bych na jiných závodech nechtěl uspět. Budu bojovat všude,“ slíbil Quintana, který si nyní dá krátké volno a pak začne s přípravou na Abu Dhabi Tour a Tirreno-Adriatico.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.