Quinata zopakoval triumf na Terminillu, Kreuziger 14.

11. 3. 2017, 18:20

Nairo Quintana ovládl královskou etapu 52. ročníku Tirreno-Adriatico s cílem na vrcholu Terminillo a zopakoval tak svůj dva roky starý triumf na stejném místě. Oblékl modrý dres lídra a má nakročeno k druhému vítězství v tomto závodě.

tennairojebairoterminio

Velmi dobře si v nejtěžší etapě počínal Roman Kreuziger. V cílovém stoupání pomohl lídrovi týmu Orica-Scott Adamu Yatesovi, který skončil třetí a poskočil z 13. na 2. místo průběžného pořadí. Sám pak dojel do cíle na velmi dobrém 14. místě se ztrátou 1:10 min. na Quintanu. Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) byl klasifikován na 74. pozici (+15:46).

Quintana na svém oblíbeném kopci znovu dominoval. Ze skupinky lidí, kteří na tom v cílovém stoupání byli nejlíp, atakoval 2,2 km před cílem. Po chvíli dostihl Slovince Simona Špilaka (Kaťuša-Alpecin), který atakoval dříve a jel na čele osamocen. Ten podle očekávání jeho tempu nestačil.

Za kolumbijským lídrem Movistaru se vydal vítěz 2. etapy Geraint Thomas (Sky), kousek za ním jel A. Yates. Takto dorazili i do cíle. Thomas ztratil 18 sekund, Yates a Rigoberto Urán (Cannondale-Drapac) 24 vteřin.

Nibali i Aru ztratili

Řada papírových favoritů dnes skončila hluboko za očekáváním. Hlavně domácí hvězdy. Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) obsadil 24. příčku (+1:43), lídr Astany Fabio Aru dokonce koupil více než čtyři minuty.

Quintana nyní vede o 33 vteřin před Yatesem, třetí Thibaut Pinot (FDJ) ztrácí 56 sekund.