SuperCycling.cz

Quick Step znovu slaví. Nečekaným vítězem Jungels

3. 3. 2019, 20:37

Tým Deceuninck-Quick Step má po dnešku na kontě už 13 vítězství v roce 2019. Po sobotním triumfu Zdeňka Štybara na Omloop Het Nieuwsblad se v neděli radoval z nečekaného prvenství na Kuurne-Brusel-Kuurne Lucemburčan Bob Jungels.

bobna1

Vloni vyhrál Lutych, skončil jedenáctý na Tour, ale že by měl vyhrát zrovna závod do Kuurne, který bývá často kořistí nejlepších sprinterů mezi klasikáři, s tím nepočítal nikdo.

Vždyť Jungels kostkové klasiky nejezdí, naposledy si střihl jako neoprofesionál v roce 2013 Paříž-Roubaix. Ale rok předtím slavil na tomto závodě titul v kategorii U23. Včera byl 16. na Omloopu a dnes dokázal vyhrát díky skvělému týmovému výkonu Deceuninck-Quick Step a odvážnému ataku. Stal se prvním Lucemburčanem, který vyhrál kostkovou klasiku za posledních 106 let.

„Vyhrát závod jako tento, to je pro mě snad nejtěžší, ale o to krásnější,“ říkal 26letý Jungels. „Měli jsme skvělou taktiku a dokonale jsme ji splnili. Na konci bylo moje nečekané vítězství,“ popisoval.

Štybar byl znovu vidět. Odvedl skvělou práci pro tým. S belgickým šampiónem Lampaertem  na Kwaremontu roztrhali peloton. Jungels nakonec zůstal vpředu se 4 dalšími závodníky. I když foukalo hodně proti, Lucemburčan na nic nečekal a 17 km před cílem vyrazil sám dopředu.

bobna2

V tu chvíli asi nikdo nevěřil, že by mu jeho sólo jízda vydržela až do cíle, ale stalo se. Střihl si těžkou individuální časovku a slavil prvenství, když do cíle přijel sám s náskokem pár vteřin. Druhý skončil Owain Doull (Team Sky), třetí Niki Terpstra (Direct Energie).

„Kluci odvedli neskutečnou práci. I když jsem odjel, skvěle to řídili zezadu,“ chválil kolegy Jungels. Chvilku za ním přijeli do cíle z týmu Deceuninck-Quick Step šestý Lampaert a sedmý Senechal, s odstupem pár sekund dorazili v dresu belgické stáje i Asgreen (30.) a Štybar (33.).

„Cítil jsem se z té naší skupiny nejsilnější, ale věděl jsem, že to v protivětru bude moc těžké. Říkal jsem si, že je to skoro mission impossible. Ale člověk by měl udělat to, co mu v danou chvíli přijde nejlepší. Zkusil jsem to a na konci je tohle krásné vítězství,“ uvedl Jungels.

bobna3

„Letos jsem chtěl zkusit kostkové klasiky, abych získal nějakou zkušenost a lépe se adaptoval na tenhle specifický styl závodění. Je úplně jiný a daleko nervóznější, než potom na ardenských klasikách,“ dodal nečekaný šampión.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.