Quick-Step úřadoval: 1. Lampaert, 2. Gilbert

22. 3. 2017, 20:46

Tým Quick-Step Floors dal částečně zapomenout na nezdary na klasikách z úvodu sezóny a doma slavil zasloužený úspěch při 72. ročníku závodu Dwars door Vlaanderen. Po skvělém týmovém výkonu zvítězil Yves Lampaert, druhý skončil zkušený Philippe Gilbert

bdnadwarsdoors

Jejich český kolega Zdeněk Štybar byl 21. Další český cyklista Daniel Turek (Cycling Academy) obsadil při svém debutu ve WorldTour závodě 124. místo (ztráta 34:32 min.).

„Je to sen, který se stal skutečností. Kousek odtud bydlím a ty silnice mám dokonale najeté. Trénoval jsem tu kvůli závodu mnohokrát. Vyhrát tady, to je ten nejlepší dárek, který můžu dát týmu za skvělou práci. Všem moc děkuju,“ uvedl 25letý Lampaert po svém životním vítězství.

Klíčový atak závodu z Roeselare do Waregemu, který byl při svém 72. ročníku zařazen premiérové do WorldTour, přišel už necelých 80 km před cílem. Tehdy odjela skupina s Gilbertem i Lampaertem a figurovalo v ní 21 lidí.

Na kostkovém stoupání Paterberg, dobře známém z Flander, atakoval 32,5 km před cílem aktivní Gilbert. Udrželi se ho jen Lampaert, Lucenko z Astany a Durbridge (Orica-Scott). Čtveřice dobře spolupracovala a vytvořila si náskok.

Početní převahu pak učebnicově zvládl Quick-Step Floors. Díky hrdinovi dne Gilbertovi. Znovu nastoupil 9,5 km před cílem a Lucenko s Durbridgem museli vydat spoustu sil, aby ho sjeli. Když se tak stalo, Gilbert jen mrknul na Lampaerta, ten se 7,5 km před cílem zvedl a mířil vstříc vysněnému vítězství.