SuperCycling.cz

Quick-Step se Štybarem druhý, Kreuziger odpadl

8. 3. 2017, 20:42

Zdeněk Štybar obsadil se svými kolegy z Quick-Step Floors druhé místo v týmové časovce na 22,7 km v Lido di Camaiore, kterou začal závod Tirreno-Adriatico. Sklonit se museli pouze před BMC. Naopak za očekáváním zůstal další Čech Roman Kreuziger, když v závěru neudržel tempo svých kolegů z týmu Orica-Scott a zaostal za nimi o 1:13 min.

tenjtybytire

Orica jinak obsadila 5. místo s mankem 24 sekund. „Čekal jsem, že tam budu, ale bohužel jsem pět kilometrů před cílem odpadl. Určitě to není dobrý začátek Tirrena, moje ambice na celkové pořadí jsou ukončeny,“ přiznal Kreuziger, který před závodem cílil na umístění v top 10.

„Máme před sebou ještě 6 etap, snad to z mé strany bude den ode dne lepší a vrátím se trochu do hry. Doufám, že vyjdou ty další týmové cíle,“ říkal český cyklista Oriky.

„Zítra je na programu nejdelší etapa 230 kilometrů, kterou vloni vyhrál Zdeněk Štybar, tak doufám, že bude čas se nějak stabilizovat. Závěr je hodně těžký a rád bych tam byl, aby se mi trochu zvedlo sebevědomí,“ dodal Kreuziger.

ttttt1

To Štybar mohl být daleko spokojenější, po týmové časovce mu patří průběžné 11. místo. S týmem Quick-Step dlouho vedli, ale BMC obhájilo loňské vítězství z Tirrena a vyhrálo o 16 sekund. „Dali jsme do toho všechno, neudělali jsme jedinou chybu. Můžeme být spokojeni,“ řekl Štybar.

Nejvíce radosti bylo pochopitelně v BMC. Jako první projel cílem ze sestavy americké stáje Damiano Caruso a oblékl dres lídra. „Je to jako sen,“ přiznal Caruso.

biemsi

„Hlavně Rohan Dennis a Stefan Küng jeli fantasticky, to byli rozdíloví závodníci. Jeli jsme opravdu rychle a na konci to vyšlo tak, že jsem cílem projel první. Mít dres lídra v domácím závodě, to je nádherný pocit. Uvidíme, jak dlouho ho udržím, ale lídrem naší sestavy je Tejay van Garderen a budeme se snažit mu co nejvíce pomáhat,“ dodal Caruso.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.