SuperCycling.cz

Půjde König do Sky? NetApp už za něj má náhradu

15. 9. 2014, 12:43

Novým lídrem německého týmu NetApp-Endura, který bude od příští sezóny působit jako BORA, se stal Němec Dominik Nerz. Pětadvacetiletý cyklista přichází ze stáje BMC jako lídr na největší etapové závody místo Leopolda Königa. Ten stále nový tým neoznámil, ale server cyclingfever.com spekuluje, že jeho příštím zaměstnavatelem bude Sky.

Leopold König.

Leopold König.

Po Tour de France, kde König skončil na skvělém sedmém místě, se spekulovalo, že zamíří do Garminu, ve hře údajně byly i Kaťuša a Movistar. Sky byl v jeho žebříčku hodnot hodně vysoko vždy. „Mému srdci jsou nejbližší anglosaské týmy,“ řekl už na začátku sezóny v rozhovoru pro Supercycling.

Ve Sky by měl určitě šanci jet jako lídr na některou Grand Tour, ale Tour de France je vyloučena. I příští rok tam bude jedničkou Chris Froome. Ale spolu s ním a Australanem Portem by mohl být český cyklista jedním z týmových lídrů a na Tour by měl šanci jet třeba jako superdomestik.

Podle všeho má smlouvu už dávno podepsanou, jen se čeká na načasování oznámení nového týmu. „Zatím to říct nemůžu, ale bude to pecka, bude to velký,“ uvedl König zhruba před měsícem.

leo spekulace 2

V neděli dokončil závod Kolem Británie, který mu i kvůli defektu pod posledním kopcem sobotní etapy nevyšel zdaleka podle představ, nyní ho čeká série jednorázovek v Itálii. Už zítra je potvrzen v sestavě NetAppu pro Coppa Bernocchi, ve středu by měl jet Coppa Agostoni a ve čtvrtek Tre Valli Varesine. A zřejmě i v sobotu Memorial Marco Pantani v Cesenaticu.

Jisté je, že NetApp už za něj náhradu má. Dominik Nerz je Němec, což je pro německý tým s německým generálním sponzorem hodně důležité. Na Vueltě byl letos 18., před rokem 14. Jde o výborného vrchaře i časovkáře. „Máme v týmu vysněného člověka. Je to nejlepší německý cyklista na celkové pořadí v největších závodech a nejlepší léta má teprve před sebou,“ prohlásil generální manažer týmu Ralph Denk.

dominik nerz

Dominik Nerz (vpředu), nový lídr NetAppu.

„Je připraven na roli lídra a kapitána. Německo díky němu brzy bude zafixováno i jako země se skvělými cyklisty na celkové pořadí, nejen s výbornými sprintery a časovkáři. Dominik je člověk, který by měl na Grand Tours jezdit do top 10,“ podotkl Denk.

Nerz nad nabídkou německé stáje dlouho neváhal. „Je krásné, když jako Němec dostáváte šanci být kapitánem na nejtěžší etapové závody v německém týmu. Jsem šťastný, že v novém týmu budu hned od jeho začátku s novým sponzorem,“ řekla nová posila.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.