SuperCycling.cz

První klasika pro Stannarda, Štybar trpěl

27. 3. 2014, 21:27

Šestadvacetiletý Brit Ian Stannard z formace Sky ovládl první klasiku sezóny, tradiční belgický závod Omloop Het Nieuwsblad v okolí Gentu. Po 198 kilometrech se za deštivého počasí radoval ve spurtu dvojice uprchlíků, když k nelibosti belgických fanoušků snadno porazil domácího Grega van Avermaeta z BMC.

„Cítil jsem velkou sílu a na sprint jsem si hodně věřil. Proto jsem nastoupil už 300 metrů před cílem. Vždycky potřebuju delší vzdálenost, než se rozjedu do rychla, nemám takovou akceleraci,“ prozradil po závodě Stannard.

stannard portret

Ian Stannard s ratolestí.

Zatímco on si déšť a chlad vyloženě užíval, jediný Čech na startu trpěl. Zdeněk Štybar ze stáje Omega Pharma-Quick Step dojel ve své první klasice sezóny na 29. místě. „Celou dobu se mi jelo dobře a těšil jsem se na finále. V závěru jsem si sundal návleky i bundičku, abych byl co nejlíp připravený na konec, jenže začalo znovu pršet a bylo asi jen pět stupňů. Z té zimy jsem dostal křeče do nohou a pak i do zbytku těla, bolelo mě strašně za krkem. Každý nástup na mě byl moc. Snad nikdy v životě jsem se víc netěšil na cíl. Byl jsem promrzlý úplně stejně, jako vloni na Milán-San Remo,“ řekl Štybar na svém webu.

Výsledky (198 km):

1. Ian Stannard (Brit./Sky) 4:49:55 hod.

2. Greg van Avermaet (Belg./BMC) stejný čas

3. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky) +24

4. Sep Vanmarcke (Belg./Belkin)

5. Niki Terpstra (Niz./Omega Pharma-Quick Step) oba stejný čas

...

29. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) +3:46.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.