SuperCycling.cz

První horský dojezd pro Alaphilippa, lídrem Moscon

7. 6. 2018, 23:15

Francouz Julian Alaphilippe z týmu Quick-Step Floors vyhrál 4. etapu závodu Critérium du Dauphiné, která končila na vrcholu Lans-en-Vercors ve výšce 1393 m. Dres lídra neudržel Michal Kwiatkowski, oblékl ho jeho italský kolega ze Sky Gianni Moscon, který skončil devátý.

alaafip-vyhravaaa

Během 181 kilometrů museli závodníci zdolat tři kopce. Smutným hrdinou etapy byl Ital Dario Cataldo z Astany. Po 50 kilometrech se dostal spolu s dalšími 7 lidmi do úniku a nakonec v něm zůstal sám.

Vypadalo to, že bude za odvahu odměněn etapovým vítězstvím, ale ze skupiny favoritů nastoupil v závěru cílového stoupání Dan Martin, jehož se udrželi jen Alaphilippe, Romain Bardet a Geraint Thomas. A chudáka Catalda dojeli 300 metrů před cílem.

„To je vždycky k vzteku, když vás chytí tak blízko od cíle. Ale vím, že jsem udělal všechno, co jsem mohl. A mám dres nejlepšího vrchaře, který bych rád uhájil,“ přiznal Cataldo.

Nástup, který stál za jeho dojetím, vyprovokoval aktivní Martin, ale ve finiši měl nejvíce sil Alaphilippe, jenž po vítězství poskočil na 4. místo průběžného pořadí za trojici Sky Moscon, Kwiatkowski, Thomas.

„Moc si toho vážím. Je to veliký závod a všichni favorité jsou tu ve skvělé formě. Tohle byl asi jediný den, kdy jsem si věřil, že bych mohl zabojovat o vítězství. Taky jsem to klukům říkal už ráno, že bych tu etapu rád zkusil,“ prozradil Alaphilippe.

„Mám za sebou soustředění ve vysoké nadmořské výšce a necítil jsem se úplně ideálně. Ale měl jsem obrovskou motivaci vybojovat vítězství v mém domácím závodě. Určitě mi to dodá sebevědomí před Tour,“ dodal cyklista, který už letos vyhrál mj. Valonský šíp. a pro belgický tým vybojoval 38. prvenství v sezóně.

alaafilipnabedyance

Ambice na celkové pořadí si na Dauphiné však moc nedělá. „O víkendu budeme mít opravdu těžké horské etapy a to mi úplně nevyhovuje. Ale budu bojovat a zkusím pomoci Bobovi (Jungelsovi) k co nejlepšímu výsledku v celkovém pořadí,“ řekl Alaphilippe.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.