SuperCycling.cz

Prolog Romandie pro Fellineho, Kreuziger neriskoval

25. 4. 2017, 20:30

Fabio Felline z týmu Trek-Segafredo ovládl prolog 71. ročníku Kolem Romandie na 4,8 km, který se jel za deště v Aigle, kde sídlí Mezinárodní cyklistická unie. 

Vítěz prologu Fabio Felline.

Vítěz prologu Fabio Felline.

Z dvojice Čechů byl o trošku lepší Ondřej Cink (Bahrain-Merida), jenž skončil 50. se ztrátou 24 vteřin, Roman Kreuziger (Orica-Scott) ztratil 26 sekund a byl klasifikován na 67. místě.

Český lídr australské stáje nechtěl, stejně jako většina favoritů na celkové pořadí, na mokré silnici riskovat. „Zatáčky jsem projížděl opatrně. Poslední, co bych chtěl, bylo spadnout v prologu. Ta pravá Romandie začne od zítřka. Bude to hodně náročné, až do pátku hlásí špatné počasí,“ řekl Kreuziger po prologu.

aromanjede

Tým na něj v závodě, který v roce 2009 vyhrál, sází jako na lídra. V těžkých etapách by mu měl být k ruce hlavně Simon Yates. „Tým by nás měl oba chránit. Simon mi říkal, že jsem v neděli na Lutychu ukázal, jak jsem na tom dobře, a bude mi pomáhat. Tým za mnou stojí a teď je na mně, abych něco ukázal. Těším se na zítřek, kdy je poměrně náročná etapa. Pokusím se být co nejdéle schovaný, abych byl v závěru schopen předvést co nejlepší výkon,“ dodal.

Nejšťastnějším mužem po prologu byl Felline. „Vůbec jsem to nečekal. Je to pro mě největší vítězství v této sezóně a už jsem ho potřeboval. Poslední dva měsíce jsem se v závodech většinou dokázal pohybovat vpředu s těmi nejlepšími, ale vždycky tomu chyběl lepší výsledek. Je to krásný dárek pro mě i tým,“ prohlásil lídr Romandie.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.